anubisaa5 Creative Commons License 2015.04.09 0 0 212

Tanácsot szeretnék kérni túranavigáció vásárlásával kapcsolatban. Jelenleg egy régi Garmin eTrex Vista C (kölcsön kaptam) és egy 7"-os Lenovo tabletre telepített Navitel programmal navigálok és track-elek. Mindkettőre a TUHU térképe van feltéve. Azt talán mondanom sem kell, hogy egyik készülék sem ideális túrázásra. A kicsi régi Garmin legfőbb problémája, hogy nehezen lehet vele tájékozódni ha nincs rátöltve a konkrét bejárandó terület. Ha kisebb nagyítást használok, hogy tudjam kb hol járok akkor semmilyen részlet nem látszik a kis képernyő miatt, és a kicsinyítés-nagyítás-eltolás nagyon lassú. Ezen kívül nagyon érzéketlen a készülék, sokszor ki is akad úgy, hogy nem is látszik első ránézésre, csak pl. a célkereszt nem fordul irányba (innen tudom, hogy újra kell indítani). Előnye, hogy pontos track-eket készít, és előre betöltött nyomvonallal irányba forduló célkeresztjéval jól lehet vele megtalálni a kívánt utat, és ugye a kijelző nappali láthatósága, vízállósága, stb. A Navitel,program tulajdonképpeni egyedüli előnye, hogy nagyon jól lehet tájékozódni olyan szempontból, hogy az út melyik részén jár az ember mivel nagy a kijelzője, szépen látszanak a részletek, útpontok, érdekességek, ezért sokszor előveszem túra közben.

Kinéztem már egy Garmin 64S típust, de szeretném megkérdezni ez jó választás-e, több részletet látok-e majd vele, mint a régi készüléken, nem fagy-e, és van-e olyan jó, mint az elődei 60CX például. Azt látom, hogy egy ilyen régi, de jó állapotú készülékért számomra irreálisan túl magas összegeket licitálnak az ebay-en, hacsak nem valamivel jobb, mint az utódjai.