Törölt nick Creative Commons License 2015.04.07 0 0 52363

"1./ Gyes mellett lehetek tappenzen ? mik a teendoim?
Ebtv. 47. § (1) A táppénz – a (2) bekezdésben foglaltak kivételével – minden naptári napra jár, ideértve a szabadnapot, a heti pihenőnapot és a munkaszüneti napot is.
(2) Nem jár táppénz
a)a keresőképtelenségnek arra az időtartamára, amely alatt a biztosítás szünetel, munkavégzési kötelezettség hiányában keresetveszteség nincs, továbbá a betegszabadság lejártát követő szabadnapra és heti pihenőnapra, ha az azt követő munkanapon (munkaszüneti napon) a keresőképtelenség már nem áll fenn,"
http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=30386.290501



3 / Ha minden jol alakul szeretnek visszamenni a 3 gyermek 3 eves kora utan hiszen imadom a munkam...a GYET melletti 6 oraban van jarulekfizetesi kotelezettseg a munkaltatonak utanam?

"Tbj. 26. §235 (1)236 A gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, ápolási díjban, munka-rehabilitációs díjban, rehabilitációs járadékban, a 2012. január 1-jét követően hatósági határozattal megállapított rehabilitációs ellátásban részesülő személy a díj, segély, támogatás, járadék, ellátás összege után nyugdíjjárulékot fizet. A saját jogú nyugdíjban, valamint a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött, özvegyi nyugdíjban részesülő személy a gyermekgondozási segély, az ápolási díj, valamint a munka-rehabilitációs díj után nyugdíjjárulékot nem fizet. A reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött, özvegyi nyugdíjban részesülő személy a folyósító szervhez benyújtott nyilatkozatával azonban vállalhatja a nyugdíjjárulék fizetését."

 

Ebből számomra az következik, hogy eb járulékokat nem kell a GYET-es után fizetni.

A 2. kérdést a Munkajogi problémák topicban tedd fel, szerintem.
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9008797

Előzmény: Törölt nick (52362)