ghepard Creative Commons License 2015.03.30 0 0 1426

Hát az már szép, 66 - és jó erőben, egészségben vagy, ez a legfontosabb. Nagyszerű, ez kb az, amit én is forszírozok - mindenki a maga istene.

 

Az utóbbi hsz-okból talán úgy néz ki, hogy nagyon forszírozom a testedzést, meg hajtom a teljesítményt - de a látszat csal. De kimondott testedzés csak napi 7-8 perc van a vasgolyóval - a többi csak relax. S a hétvégeken, mikor élesben hajigálok még a 7-8 perc sincs meg. Egy kisérlet nem tart még 1 mp-ig se. Mostanában olyan 60-at dobok ballal is meg jobbal is a gerellyel és olyan 30-at az 5 kilós vasgolyóval. Ez összesen kb 180 kisérlet - ami nincs meg 3 perc se. A többi relax, gyaloglás a gerely meg a vasgolyó után, majd hazamenet kb 6 km, közbe megrakom a bicajt humusszal is és így egycsapásra a kertbe is hozok egy "ételt" a jobb terméshez.

 

A teljesítményhez se kényszer hajt, hanem a nagyon jó állapot elérése. Ez ösztökél, hogy figyeljek a részletekre. Már az is elég a jobb teljesítményhez - ha jól és hosszan tudatosan lélegzek, hagsúlyt fektetve a kifújásra. A légzés szerintem fontosabb a kajánál meg a piánál is. Persze kell enni, meg inni is, de a légzés hatásossága a döntő, pláne idős korban. A salak és méreganyagok kb 70%-a a légzéssel távozik az ember testéből, kb 20% a bőrön keresztül, kb 7% a vizelelettel és csak 3% a széklettel. Ez mindenképpen megsüvegelendő, ezt sok ember nem is tudja..........

 

Én is igyekszek változatos lenni mindenben, sok mindennel próbálkozok és igyeksek ebben is meg abban is javulni, és nagyon jól írod - a lélek egészsége is nagyon fontos. A stresszmentes élet elixír a testnek is....... Igen, az egészségért minden nap meg kell küzdeni  - az orvos ezt nem tudja megtenni senkiért sem, meg nem is nagyon akarják.........

Előzmény: Törölt nick (1425)