asolyom Creative Commons License 2015.03.12 0 0 90799

Én most újra kezdtem a keleti gótokkal a következő stratégiával.

 

Az elején menekültem a hunok elől, egészen Szaloniki és Konstantinápoly környékére. Közben minden fordulóban próbáltam velük békét kötni. Végül rámtaláltak, és tovább üldöztek. Kénytelen voltam az egész sereget behajózni az Égei tengeren, és tovább menekülni. Közben ezért szépen lassan összegyűlt 15 ezer arany, és végül a 10. kör környékén 3100 aranyért sikerült békét kötni a hunokkal. Visszatértem Pannóniába, és elfoglaltam Sirmiumot, Sopianet, Savariát és Sisciát. A nyugat rómaiak teljesen kiszorultak a körzetből, mert a barbárok több városukat lerombolták, így bár háborúban állunk, de nem jelentenek közvetlen fenyegetést. Nagyobb probléma, hogy tengerparti város hiányában nem tudok kereskedni. Salona közel van, de az a kelet rómaiak rovására megerősödött dákok kezén van. Viszont így is nehezen megy. 407 körül járunk és 4 településsel, 2 feles sereggel kb. 2300 arany hasznot termelünk körönként. Kb. 3 év múlva tudunk majd egy drágakő bányát nyitni, ami várhatótan jobban meglöki a bevételt. Most éppen azon gondolkodom, hogy milyen lándzsásokat érdemes használni. Vannak gót pikások, akik olcsók, de szar a pancéljuk és moráljuk. Van germán és római lándzsás, nagyjából hasonló árban, és hasonló paraméterekkel. A római testudoval tud többet, de a germán is tud pajzsfalat.

Előzmény: Elar (90798)