Elar Creative Commons License 2015.03.11 0 0 90795

Ismerős a helyzet.

Nekem tegnap azt csinálta, hogy gondoltam egyet, Romulumból kicsaptam a Balkáni ex kelet római tartományra (ami közben Dacia lett), de mivel fala volt, ostromolni kellett.

A közelben volt egy hun horda is, amelyik áthaladt rajtam, gondoltam megy tovább rabolni.

Erre nekitámadt az ostromló seregemnek, amibe besegített neki még +500fő helyőrség + kis sereg.

Itt kikapcsoltam ismét a gépet.

Most az a helyzet, hogy a felső tartomány sarkában egy full légió dekkol, amihez kevés a felső seregem. Ha az alsó tartományból felküldöm a full seregem, akkor a hunok szednek szét alul.

Valóban nagyon gedva lett a gép. Nagyon okos húzásai vannak.

Én most fejleszetettem ki a gemán lándzsásokat illetve vannak a római spear-ek. Azokat gyártok, mert elvileg a teknős fogja a nyilakat és ez jó a hunok ellen?

Ez valóban már nem az az egyszerű TW, mint amik eddig voltak. :)

Egyelőre fogalmam sincs, mi lehetne a jó taktika? Ne telepedjek le egyből? Sarcoljak, gyűjtsek lóvét?

 

Viszont lenne pár kérdőjelem :)

 

Nyíltipusoknál mikor mit érdemes használni? A light csapatok ellen jó tűz, mert ott morálcsökkenést IS okoz. (?)

A medium és Heavy csapatok ellen meg mit? A standardot vagy heavy nyílat?

 

A családfánál mire jó ha kinevezem az emberkéket a Companionba? Annyi h kapnak némi bónuszt?

 

Ugyebár a gepidákkal felbontottam a szerződésemet és megtámadtam őket. Közben kaptam olyan feladatot, hogy kössek valakivel katonai szövetséget.

Namármost azóta senkivel nem tudok semmit sem kötni.

Alánokkal pl 300-as a viszonyom, de nem hajlandóak rá.

Ez azért van, mert él az emberekben a szerződésbontásom(szegésem) vagy mert ez a feladat? Előtte boldog boldogtalan kötötte velem.

 

A hunokkal vagy rómaikkal h a fenébe lehetne békét kötni? Mondjuk főleg a hunok érdekelnének.

 

Asolyomnak egy tökéletes kérdés: Ha jól emlékszem Sirmium római volt? Akkor ott konvertálni kellett az épületeket?

Az rohadt drága, nem? Nem megéri lebontani őket és újjáépíteni?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: asolyom (90794)