Steckdose Creative Commons License 2015.02.27 0 0 42620

Nem kell reagálnod semmire. Csak azért írtam, amit írtam, mert korábban itt kifejtettem, hogy műszaki szempontból a záras bicskákat többre tartom, mint az ugyanannyi (vagy több) erőforrással épített zár nélkülieket, amennyiben a zárnélküliség nem jár olyan fokú egyszerűsítésekkel, hogy megérje elhagyni a zárat, a zár nélküli bicskák közé beleértve a klasszikus magyar bicskákat is - ezt az érvekkel alátámasztott véleményemet egyébként továbbra is tartom -, és ezt némelyek itt a fórumon úgy bírták (félre)értelmezni, hogy én a klasszikus magyar bicskákat készítő mestereket és azokat vásárló embereket kutyázom.

 

Holott - ha a kés amúgy a feladatára jól használható - a technológiai tervezési szempontok csak egy dolog. Ott van még a megjelenés (némelyik klasszikus magyar bicska nagyon szép, mások nem annyira), a hagyományőrzés (erre emeltem ki a Bodócs családot és Petőfi apját), ezek nem is feltétlenül kevésbé fontosak, mint a technológia. De én mérnök vagyok, akinek a fejébe verték, hogy (túlzással) az ár-érték arány meg a cost-benefit analízi mindennek az alfája és omegája, és én ennek megfelelően is nézek minden tárgyat. De ez csak én vagyok, és az én véleményem.

Előzmény: Rattesid Tibor (42618)