sistergő Creative Commons License 2015.02.27 0 2 21283

Én sok mindent másképp látok, de tulajdonképpen örülnünk kell ennek.  :-)                         Képzeld milyen unalmas lenne a világ, ha mindenki ugyanolyan lenne és teljesen egyformán gondolkodna. Még beszélgetni sem lenne érdemes.

 

-        Képzeld tegnap…

-        Én is …

-        Nekem az …

-        Nekem is …

-        Én úgy gondolom, …

-        Ne is folytasd, én is ugyanúgy gondolom.

Stb.

 

 

Előzetesen annyit, hogy két triatlon versenyen indultam, mindkettő 15 órán kívüli IM volt.

„Ha normális felkészülés nélkül mész oda, akkor nem adod meg a tiszteletet a távnak, és nem fogsz tudni emelt fővel végig menni.”

Ez igaz.  Első IM-nél Az úszást 1h58 perc alatt teljesítettem gyorsúszásban, 3-as levegővétellel. Ezalatt 2-szer emelt fővel voltam, mert háton fekve gyúrtam a vádligörcsöm.  :-) 

A bringán sem felfelé tekintgettem. A futásnál annyira kivoltam, hogy sokszor lehorgasztott fejjel csak az előttem levő 5-10 méter aszfaltot láttam. A célba érés óta viszont emelt fővel tudom mesélni, főleg pár sör után.

Persze egy ponton túl bármilyen teljesítménnyel való dicsekvés visszataszító.  

 

„…nem tudok rúddal ugrani, ezért nem megyek rúdugró versenyre…”

Én évekig jártam a 3,6 km-es Öbölátúszásra pontosan azért, mert nem tudok úszni.

 

„…aztán valahogy végigvergődik. Abban semmi kockázat nincsen….”

Nem is akarok fölöslegesen kockáztatni.

8 ével ezelőtti edzésemen az 1óra 55perces félmaraton kevesebbet ártott a térdeimnek, mint a végén megsprintel 150 méter.  

Egyébként futó berkekben van egy mondás: „Aki nem tud gyorsan futni, az megpróbál hosszút.”

 

„Az IM cím értéke abból jön, hogy éveken át hóban, fagyban…”

Kinek miből.

Nekem a küzdésből, hogy 16 óra alatt kiszenvedem.

 

Én bringában vagyok járatos. Kb. 10 éve  úgy adódott, hogy 20 óra alatt bringáztam 401 km-t, közben 1 órát tárgyaltam is. Hazafele menet közben úgy gondoltam, hogy valami „nagy” dolgot művelek. Megérkezve megelégedés helyett üresség fogott el. Úgy éreztem nem csináltam semmi nehezet, érdemlegest, csupán fegyelmezetten tekertem.  

 

Nekem sokat adott az IM. Megtanított, hogy (fejben is) ronthatok. Mindkét esetben voltak gondjaim a frissítéssel.

 

Manapság inkább csak szurkolok. Tudom, hogy nem csak egy x idő alatti teljesítésnek van értelme, így a 13 óránál gyengébb versenyzőket is biztatom. Ők is küzdenek!

Előzmény: olomana (21263)