olomana Creative Commons License 2015.02.14 0 0 21273

Aki felkészülés nélkül megy az IM-re, az csak árt az egészségének. Mondjuk aki meg rendesen készül rá, az is :-). Engem a feleségem többször kísért még a kezdetekben, mikor lehetett, és ő "tiltott el" tőle, mert látta, hogy milyen. Pedig én többnyire egészben végig tudtam menni. Mikor a verseny után órákkal a szobában a takaró alatt 20 centis amplitúdóval vacogtam, pedig 30 fok volt, akkor gyanús volt, hogy jót tettem-e az egészségemnek. Vagy amikor a verseny alatt elfogyasztott 9 liter folyadék ellenére 4,5 kilóval voltam könnyebb a célban, mint a rajtnál. Háááát.

Én örülök, ha minél több ember sportol és triatlonozik, sőt 30 év alatt én magam sok embert vettem rá. Viszont azt akkor sem értem, hogy minden "kopasz", aki belép a seregbe, miért akar egyből tábornok lenni a ranglétra végigjárása nélkül. Engem az bosszant, ha valaki azzal kérkedik, hogy úgy csinált IM-et, hogy 3 hónapja még nem tudott úszni (mert akkor még most sem tud), meg 5 hónapja vette a biciklijét. Persze, meg lehet így is csinálni, de ezt inkább szégyellni kellene, nem büszkének lenni rá. Én csak azt mondom, hogy ha valaki normálisan akarja megcsinálni, és nem csak azért, hogy felvágjon vele, akkor az egy hosszú folyamat, aminek része a kisebb versenyeken való indulás. A felkészületlenül végigvánszorgás pedig a verseny "meggyalázása". Aki nulláról indul, kezdjen sprinttel, és fejlődjön fel.