wector81 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 12892

Beragad időnként a féknyerged. Érdekes, én is a jobb oldalival jártam így. Ideig-óráig lehet rajta segíteni, kerék le, pofák ki, nyereg gumi gyűrűje alá nagyon vékony injekciós tűvel kevéske fékolajat fecskedezni, majd vízpumpa fogóval a fék gyűrűjeit visszanyomni. Egy ember ül a kocsiban, finoman rálép a fékre, hogy a gyűrűk kinyomódjanak, közben enyhén rátartani a fogóval, nehogy... Aztán fékről lelép, fogóval gyűrűk visszanyom, ezt eljátszani párszor, míg érezhetően meg nem járódik. Aztán az egészet összerakni és menni vele még úgy...20-30ezer km-t. Aztán jöhet a felújítás, mert sajna előbb-utóbb menthetetlenül berohad... Enyém is azóta "jó", néha hallok enyhe ciripelést, nyekergést a jobb eleje felől, de nem fogja, és nem ég, nem ráz. Természetesen vizsgán így nemigen megy át, mert a tárcsa ha egyszer felhevült olyan állapotúra, hogy rázza a kormányt, az már nem lesz jó, utána is rázni fogja fékezéskor. Úgyhogy én is most vizsga előtt felújítom majd a féknyergeket és kap új tárcsákat-betéteket.

Előzmény: Relaxvideo (12890)