ghepard Creative Commons License 2015.02.09 0 0 622

Én is arra gondoltam, hogy lehet arra érted, hogy mikor éjjel felébredsz és aztán nem jön az álom. Nos ez is valóban a korral romlik, tehát hogy nem tudnak már annyit aludni. De mondjuk én még mindig rengeteget alszom, igaz sokszor is fent vagyok az éjjel - már úgy értem, hogy kinyitom a szemeim - és megnézem, hány óra van. Na ezt a reflexet sikerült valahogy magamba gyömöszölnöm. Ugyanis 2006-ban elegem lett a csörgőórából, mivel mindig gond volt azzal felkelnem  a vonatra. Mivel gyakorlatilag nem hallok s a feleségem már rég nem dolgozik, szegény csaknem mindig Ő kelt fel a csörgésre először s én meg arra, hogy állítsam már meg a csörgést. Mint már írtam  talán itt is, de a másik topikomban biztos - ez az elején marha nehéz volt. Fogalmam se volt, hogy ezt hogyan fogom megoldani, mert ha pár perccel később kelek, elmegy a vonat. De fokozatosan sikerült, vagyis megtanultam a felnézést, az idő bemagolását, mennyi van hátra, mennyit aludhatok még. Ez odáig vezetett, hogy simán elaludhatok (még álmodom is) fél négykor is, közben negyed ötkör kell kelnem - valami felkelt olyan szépen stresszmentesen. A csörgőóra olyan volt, mintha egy vödör hideg vízzel öntöttek volna nyakon.

 

Tehát ez a reflex segít nekem bármikor elaludni, ezért éjjel bármikor kisérletezhetek. De  a hétvégén is figyelem az órát éjjel, mikor forgok stb - és akkor is fent vagyok negyed ötkor, de persze aztán még alszom egyet olyan 7 óráig. A másik dolog meg azok a pici mozgások. Ezekből a szemeknél kell  a legkevesebb idő az alvásig. Ha be tudom úgy mikrorezgetni, hogy lássam az itt tárgyalt sárga fényt (semmi nyomkodás, szemhéjösszehúzódás stb), akkor már csak tartani kell pár belégzésig (de nem szabad azon agyalni, hogy jé már látom, rögtön alszom - akkor l*f*sz lesz az alvásból......

 

Nem fontos egyhuzomban aludni, nyakig elég, ha többször mély álomba tudsz merülni....... 

Előzmény: bartolo12 (621)