ghepard Creative Commons License 2015.02.09 0 0 617

Mikor fiatal voltam, akkor se volt nagyon jó a sok fekvés alvás, ülés, pihenés stb. Mikor felkel az ember, akkor olyan gyenge, lusta stb - s ez hatványozottabban érvényes a kor haladtával. Emlékszem olyan 9-11 éve a foci után a vonatban olyan fáradtnak éreztem magam, hogy mozdulni se volt kedvem. Na és mikor ki kellett szállnom (50 perc után) - azt hittem néha, hogy fel se fogok tudni kelni. Na mióta egy kicsit kisérletezek a rezgésekkel a foci után is bevetem, a vonaton is és szinte frissen kelek fel az ülésről. Ilyen hidegben (most csütörtökön mínusz 7 fok volt), mint most vannak este 20 órakor (addigra érek haza), majd megfagytam - most meg már a kabátomat is a táskába rakom a foci után is - és frissen, tele erővel szállok ki a vonatból. Most télen (tegnap kegyetlen idő volt, hófúvás, erős szél, marha hideg - de klassz volt kint és a gerely is repkedett rendületlenül) hazajövök hétvégén olyan 13-14 óra között, dumálgatok a feleségemmel, eszek iszok, zuhany és megyek nézni a TV-t - tehát gyakorlatilag 16 órát az ágyban vagyok reggelig.

 

Nálam mondjuk olyan gyakorlatilag nincs, hogy nem tudok elaludni. Az jó dolog, hogy rendezed a gondolataidat, azt én is megteszem, de én még rendezem a testemet is - és ha jó állapotba rezgetem ringatom, vibrálom  - friss és kipihentebb lesz, mintha csak úgy heverne ott, mint egy darab fa. Tehát mondhatom azt, hogy gyakorlatilag végigmegyek az összes testrészemen és próbálom azokat úgy finoman bevibráltatni, azok olyan kis rezgések, hogy nem is látni kívülről - ezt meg lehet tenni bármely testhelyzetben. Van egy helyzet, melyben kimondottan vigyáznom kell, nehogy elaludjak (sokszor nem is sikerül és elalszom) - mert akkor nem tudom folytatni a ringatást.......

Előzmény: bartolo12 (613)