Törölt nick Creative Commons License 2015.01.25 0 0 192

Szia!

 

Az Őrséget és a Vendvidéki-dombságot én kezdtem rendbetenni az OSM-en. A Felsőszölnöknél megszakított Multipolygont kiegészítettem, így most már az Alsószölnök-Felsőszölnök vonaltól nyugatra eső területen erdőt mutat az OSM (az adatbázisban már látszik. Most kezdtek frissülni a mindenféle csempék, de mire láthatóvá válik mindenhol, az több óra vagy több nap). Megnézem a többi polygont is, de lehet, hogy újrarajzolom őket, mert a részletes műholdképek alapján sokkal finomabb rajzolat kapható (lásd a fent említett erdő polygont).

 

A turistaúthálózatot 1991-92-ben dolgoztuk ki, azóta a területen folymatos a jelzések karbantartása és felújítása (Hegyek Vándorai TE. / TTT). Nem rajzoltam be még mindent, mert sok helyről nincs sem saját, sem OSM-es Track (az erdővel fedett területeken nem akartam "meghasalni" a kb. nyomvonalat). Viszont: az Őrség és a Vendvidéki-dombság most fent lévő jelzései 100%-ban jók, azaz a terepi állapotot tükrözik, legfeljebb hiányosak, kiegészítésre várnak. Ha (a hiányzó szakaszokon kívül) mégi Találsz "hibát", akkor, kérlek, Jelezd! Egyébként idén március-áprilisban is várható egy-két új lezés, főleg a Vendvidék teljesítménytúrákhoz kapcsolódóan. Ekkor várható ugyanis az Őrség és Vendvidék TT-k előzetes bejárása.

 

Üdvözlezttel:

Rakk Gyula

térképész-térinformatikus

Őrség és Vendvidék teljesítménytúrák társ-főrendező

Előzmény: homerx (191)