xplorator Creative Commons License 2015.01.18 0 0 7

Üdvözlök mindenkit! A segítségeteket szeretném kérni.

Van egy Ferzon DroidTV HDD médialejátszó. A készüléken HDMI, Komponens video (YPbPr) kimenetek vannak, de ezen kívül van kompozit video kimenet is.

A használati utasítás szerint a TV készüléken vagy HDMI, vagy komponens video csatlakozás szükséges  hogy össze lehessen csatlakoztatni a lejátszóval. A kompozit kimenetet meg sem említi. Nos, az én TV-m egy régi, kb. 10 éves CRT készülék, csak Euroscart és kompozit video csatlakozási lehetőség van rajta.

Megpróbáltam összekapcsolni a lejátszót és a TV-t kompozit RCA-n, és érdekes jelenséget figyeltem meg:

A lejátszó kikapcsolt készenléti állapotban megjelent az alapképernyő a TV-n. Amint bekapcsoltam a lejátszót, a kép eltűnt. Mitől lehet ez? Miért nem működik ez a lehetőség, ha már egyszer van kompozit kimenete a kütyünek?

Ha pedig ez nem megy, milyen egyéb módon tudnám összehozni a kapcsolatot ilyen felállás mellett? Van esetleg olyan adapter, ami Scart-ról HDMI-re, vagy Komponens video-ra alakít?

Vagy felejtsem el az egészet, és vegyek egy modern TV-t hogy használni tudjam a lejátszómat?