szinetarolga Creative Commons License 2015.01.13 0 0 104

Sziasztok,

Rettentő csalódás volt számunkra. Történt, h jelentkeztünk az óvodába. Behívták a jelentkező szülőket egy beszélgetésre, ahol bemutatták az ovit, a mindennapi életet, stb... (ezt majd később leírom). Jöhettek a kérdések. Én megkérdeztem, hogy mekkora hangsúlyt fektetnek a számok, betűk és egyéb logikai képességek fejlesztésére. Ezzel nem foglalkoznak, csak nagycsoportos kortól adnak feladatlapokat. Még ezzel sem volt semmi probléma, hiszen tudtam, hogy nem ilyen típusú az ovi, csak kiváncsi voltam, hogy esetleg ez része a napi foglalkozásoknak valamilyen szinten vagy sem. Mert, ha nem, akkor én otthon ki tudom ezt egészíteni. Itt még mindig nem volt csalódás. Az óvónők kedvesek voltak, aranyosak, mosolygósak. Mindenki ilyenről álmodik. Lelkesen és pozitívan vártuk a következő találkozást, ahova a gyerkőccel mehettünk játszani. Egy játszós felmérő volt. Ott van mindenki, és figyeli a gyerekeket. Elmondták, hogy hálásak, ha esetleg mi szülők, hátralépünk, és hagyjuk, hogy ők átvegyék a szerepet. Jól sikerült ez is. Kisfiam felszabadult volt és közvetlen. Csak éppenséggel senki nem foglalkozott vele. Felszínesen, kötelező jelleggel pár szót váltottak vele, és ennyi. Nagyon furcsa érzéssel mentem haza. Ez mi volt? Aztán másnap jött a telefon, hogy úgy gondolják, hogy én teljesítményorientált vagyok, és emiatt nem leszek majd elégedett velük, de azért mehetünk 1 hónapos próbaidővel!!!!!!!!!! Úgy, hogy elmondták, hogy mindenkivel 3 hónapos próbaidőt kötnek ki. Vagyis, ha mehetünk, akkor ránk miért is nem vonatkozik a 3 hónap? Az egész kamu. Pontosan tudták a bemutatkozós délután után, h mi a véleményük. Megtehették volna, h utána felhívnak, és megbeszéljük az aggályokat, h nem tesznek ki annak, h fölöslegesen odamegyek a gyerekkel. Amihez egyébként át kellett szerveznem az egész napunkat.  És az a legviccesebb az egészben, h pont a saját hitvallásukat ásták alá ezzel.  Két gyerekem van. A nagyobbik már 9 éves. Montessori oviba járt. Az iskolában kitűnő bizonyítvánnyal zárta tavaly a 2. osztályt. A kicsi is Montessori oviba jár jelenleg. Rettentő sokat foglalkoznak vele, fejlesztik, egyedi eszközeik vannak, és tündéri óvónénik. Ha most az a kérdés, h akkor miért kerestünk másik ovit, akkor a válaszom, h nem kerestünk másik ovit, hanem még a tavaszi beiratkozásról csúsztunk le, és mivel most év közben volt üresedés, gondoltam, hogy nézzük meg, mivel a XI. kerületben lakunk, nagyon közel lett volna. Megerősített abban, hogy remek helyen vagyunk ebben a Montessori oviba, ahol örömmel maradunk. Ha bárkit érdekel esetleg részletesebben, h mik voltak a tapasztalatok, vagy a Montessori ovi keltette fel az érdeklődését, szívesen válaszolok, de emailt írjon! olga.szinetar@hotmail.com