renee7 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 741

Szia!

Persze, mind a két üzemmódban működik a TBC. Használni persze csak indokolt esetben célszerű, mert ezeknek a régebbi Panáknak hajlamos öregedni a TBC-je, amit úgy veszel észre, hogy bekapcsoláskor fakóbb lesz a kép, mintha egy tüllfüggönyön keresztül néznéd. Ha a szalag jó állapotú és jó minőségű felvételt játszol le stabil szinkronnal, akkor nem kell. Más a helyzet, ha valami gagyi LCD-s,  vagy korai 100 Hz-es TV-n felül vízszintesen remeg a kép, akkor sajnos kell.

Egyszer korábban leírtam, hogy az FS200 bitang jó magnó, csak sajnos nagyon ritka, hogy magánszemélytől, jó állapotban juss hozzá. A használt piacon fellelhető FS200-ak zöme kisebb stúdiókból kopott ki, leharcolva. Ha jó állapotban is jutsz hozzá, érdemes egy megbízható szerelővel ellenőriztetni, a tápegységet 100%, hogy újra kell kondenzátorozni, a mechanikában a gyors fékeket kell cserélni. AZ Y/C panelen is lehetnek kiszáradt, kifolyt aluházas SMD elkók. Ha valakinek ilyen gondja lenne, és megkeres a hungaria100@hotmail.com email címen, akkor egy nagyon jó, gondos, budapesti szervizes sráchoz tudom irányítani Nekem egy Panasonic NV-V8000-et újított fel művészi munkával, pedig ez gyakorlatilag a világ egyik legösszetettebb, bonyolultabb S-VHS gépe.

Előzmény: Panapet (739)