lalilo Creative Commons License 2014.12.28 0 1 280

Szia! Én az 1.6 THP-ről tudok írni neked. 4 évesen houzam be Németországból májusban. Egy hónap múlva turbócsere vízpumpával (cca. 350ezer). A szerelőm azt mondta, hogy szerinte nem 78ezer km van benne, hanem legalább 120... De a gumik állapotából arra következtettünk, hogy de, és a magyar szakszervízben is voltak olyan rendesek, hogy egy diagnosztika alkalmával megnézték a szervíztörténetet- az alapján stimmelt.

a fogyasztás... Városban 9,5-11, közúton 8,5 alá nem sikerült levinnem... A karácsony alatt vegyesben ( város, közút, autópálya) 500 km-re 9,5 l hozott ki.

ami tapasztalat: olaj minőségére, mennyiségére nagyon oda kell figyelni!!! Jó üzemanyag szintén fontos, érezhető a különbség a 95 és mondjuk az ömv maxxmotion között.

én azért választottam a turbós motort mert három gyerek +csomagok mozgatásához kevésnek tartottam a 100 lovat (előző autó: Nissan Note 1.6 benzin). Ez bejött.

egyébként szépen, egyenletesen, hangtalanul hajt, a hibái ellenére megszerettem...

a következő várható cserék: vezérműlánc (sajnos típushiba, de a 2011 után gyártottakra már kevésbé jellemző), szelepfedél, gyújtástrafó.

maga az autó szuper, rengeteg hely.

10ezer km után családtag.

Előzmény: Gladi85 (278)