g49K3Ukv Creative Commons License 2014.12.16 0 0 58968

Mit kell tudni a magyar munkaerőpiacról és viszonyokról? Szerintem semmi többet, mint amit Móricz Rokonok c. művében leírt.

 

Mivel diplomásként jó ideje nem találok állást (amit meg találok az feketemunka, szórlóapozás, mosogatás, újságkihordás), erre gondoltam egyet és elmentem egy karriertanácsadóhoz.
Na jött is a földrengető bölcsességgel: első körbne meg kell ismerni a mai magyar munkaerőpiac működését!
Erre én: ismerem én a magyar piacot és egyben az egész országot. Csak el kel olvasni Móricz Rokonok c. regényét abban benne minden. Urambátyám, sógor-koma, ki kinek a kije, ki kit ken meg stb. ez folyt akkor ez folyik ma is, semmi se változott.

Képességek, tudás, diploma stb? Ugyan , ez semmit se ér. Csak az számít, kit ismerek.

Ha van egy jó ismerős, jó vagyok s**ggh**én is, ha nincs, oxfordi papírral se kellek.
Csak pislogott a hülye díszp*csája. Kérdezem ugye ismeri a regényt, lévén érettségi anyag? Hát… ez ugye valami szépirodalom… nem nagyon van időm olvasni.
Hát nem is néztem ki belőled, hogy mást is olvasol, mint a műköröm árlistát csinibaba.
Huszonéves festett szőke agyonszolizott műkörmös p*csa aki széttette a lábát vkinke és kapott egy kamu zsíros állást-ld szintén Móricz Rokonok.

Ez döbbenet. Ilyen hülye k**vák osztják az észt zéró műveltséggel.
Most szóljunk hozzá!