Törölt nick Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11170
Akkor megfogalmazom másképpen a tapasztalatomat. Egy magát valamire tartó orvost nem érdekli, mi áll a papíron. Ez tény! Akkor most ki is itt a buta? Nem az a prof.dr.phd, aki félrepöckölve a radiológus véleményét, úgy tesz, mintha ö lenne a mindenttudó, söt mindenható? Na és kiben bízzak? A radiológusban? Akitöl meg kellett kérdeznem telefonon egy mr éetékelést követöen, hogy eltünt a háti szakaszról a balra konvex torsiós szkoliósis? Mert, hogy korában a másik radiológus még látta. Kaptam egy másik véleményt, amin már ott volt. A radiológus véleménye önmagában kevés.Nyilvánvaló, hogy az mr csak a tünetekkel együtt értékelhetö, emiatt megyünk szakorvoshoz. Személy szerint nem szeretem, ha az orvos a lemezt vizsgálja és nem engem. Nehezen tudom elképzelni,hogy a sebészek nem tudják értelmezni a képalkotókat. De a radiológia különben sem megkerülhetö, hiszen ö mond elöször véleményt. Én nem is a butaságra helyezném a hangsúlyt, hanem a nagyarcúságra. Elöször a beteget kezelik le, majd egymásról vannak lesújtó véleménnyel. Én már hallottam radiológust, radiológust ledegradálni:"Nem tudom mit nézett a kollega cisztának". Na abból baj nem lehet, ha sok szem lát.
Előzmény: kheiron (11154)