brikigép Creative Commons License 2014.11.25 0 0 1243

Nem írtál körfolyamatot.Nem baj ha nem működik de legalább lássam miből indulsz és mire jutsz.

Olyan gázt választasz ami alkalmas. Azt sem tudom hogy akarsz-e használni a környezetitől magasabb hőfokokat, mert tapogatsz ott is de az már a hőerőgépek világa.

A freon-12 és víz példával csak arra akartam rámutatni hogy elpárolgáskor az energia többsége a párolgási hőre megy el ,az a nyomás amit a gőz kap kevés arra hogy körfolyamat induljon.Hogy körfolyamat tudjon indulni vagy túl kell melegíteni vagy kompressziót kell alkalmazni.

A wiki linked jó, még száraz gőznél és gázoknál sem állandó a fajhőkitevő.Változik a hőmérséklettől, nyomástól de ezt számoláskor nem hangsúlyozzák.Sokkal döntőbb dolgot sem hangsúlyoznak pl. belsőégésű gépek egyenleteinél, mert sűrítő ütemben 2 atomos gázt sűrítesz ,expanziókor pedig már több atomos gázok expandálnak ami jókorát ront a hatásfokon.

 

Nedves gőzök expanziójára meg nem láttam képletet,de kellene hogy legyen.A pp2-gépeden pedig ez a körfolyamat döntő része.

Előzmény: Helem (1242)