sunnysun333 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 14338

Sajnos ez nagyon szomorú hír.

 

De én most azt kérdezném kíváncsian, hogy járt-e valaki tegnap a MÜPA-ban a Medeski-Scofield koncerten?

 

Mert én ott ültem és a csalódottságtól még felállni is nehezen tudtam a végén. Az ismerősöm közben elszunyókált!  Én bizony nem is tudtam volna, mert elképesztően túl volt vezérelve a hangosítás, szinte az élvezhetetlenség határáig.  Pedig a a fsz.-n a leghátulsó, 25. sorban ültünk...

 

A csalódás részben a borzalmas hangosításból adódott, részben pedig a túl populárisra vett programból. Továbbá abból, hogy Medeskiék hármasban kb. 2 v. 3 éve a TRafóban egy fergeteges koncertet csináltak. Ezt eleve nehéz lett volna felülmúlni.. De azért egy legalább egy hasonlóan ütős est még elment volna...

     Ehhez képest most Scofielddel kiegészítve nekünk túlzás volt ennyi nagy név és egymás túlságosa tisztelése... Talán 3 szám erejéig tudtak megfeledkezni a körítésről és adták önmagukat, amilyenek szoktak (volna) lenni....

 

És hát persze sokadszor bizonyosodott be, hogy ilyen jellegű zene ebben baromi szép, baromi nagy teremben nem hat úgy, mint egy személyesebb hangulatú klubszerű objektumban....