Törölt nick Creative Commons License 2014.11.12 0 0 58932

Egyetértek veled amit ebben a hozzászólásodban leírtál, sajnos nagyon nehéz olyan helyet találni, ahol a kezdőkkel is szóba állnak.

 

"Amúgy véleményem szerint a középfokú nyelvtudás még nem egyenlő a folyékony, tárgyalóképes nyelvtudással..."

 

Na ez az, amit szerintem sokan rosszul látnak. Tök mindegy, miről van papírod, ha egyszer telefonon, vagy szemtől szemben valakivel nem tudod felvenni a beszélgetés fonalát, vagy félreértesz dolgokat. Az egész nyelvtanulásnak ez a lényege: élő szóban, valós szituban megérteni a másikat., és megértetni magad a másikkal aki esetleg anyanyelvi szinten beszéli az adott nyelvet. Ha azt hiszed, hogy a sikeres középfokú nyelvvizsgáddal még nem kell ennek megfelelned, akkor nem érted a lényeget. Nekem nincs nyelvvizsgám, ennek ellenére külföldön dolgozom, egész nap angolul beszélek. Sokszor szembesülök azzal a szemlélettel, amit te is vallasz, pont a múlt héten fodult elő, hogy angolról angolra kellett fordítanom, mert a kollégámnak szövegértési nehézségei voltak. Tedd le a középfokút, de nem ez a lényeg, hanem hogy minél többet beszélj az adott nyelven. Nézz tévéműsorokat, hallgass angol nyelvű rádióadást. Nyomd az angolt éjjel nappal, intenzív tanfolyamon, ahogy mások is javasolták.  Szerintem kevesebb mint egy év alatt fel tudod hozni magad a verbális kommunikációban.