marceefekete Creative Commons License 2014.11.08 0 0 62662

Sziasztok! Csak egy friss történet az eszmei értékről: pár napja vitt az utam Pécs-kertvároson át, mikor a kocsiból észrevettem, hogy egy muki a lakótelepi kukákat túrja végig bármi használhatóért. Hát ebben az összképben a szívdobogtató mégis a némileg viharvert de hiánytalnnak tűnő férfi Tihany bringája volt. Gyorsan leparkoltam hogy váltsak vele pár szót, és pontosan tudta milyen gépe van, valamint elmesélte hogy többen kináltak már méltányosnak tűnő összegeket értre, de nincs az a pénz amiért eladná. Azthiszem ez az igazi eszmei érték, és Tihany tulajként én is mosolyogtam ezen. A nepperek és túlárazók az élet minden területén jelen vannak, ahogyan itt is és páran azt képzelik hogy az ő tulajdonuk a mindenki másénál értékesebb, (talán csak a körültekintés vagy a hozzáértés hiányából fakadóan) és nem szégyellik ezt a beárazásnál is domborítani. Ugyanakkor, egyre több ember szeret bele a régi kerékpárokba, aminek az előnye, hogy a választék kiszélesedik, de sajnos ezzel párhuzamosan megugrasztja az árakat is, mint minden népszerű dolog.

Előzmény: Etantimaszk (62657)