ghepard Creative Commons License 2014.11.04 0 0 552

Hát segíthet valahogy. Gyakorlatilag a rezgésekkel én is ezt csinálom. A rezgések által elektromosság is képződik bennem, ami megemeli a sejtek potenciálját. A belseje és a fala közti feszültséget. Egészséges sejteknél ez kb 70mv, ha valami nem stimmelk, akkor ez a feszültség csökken és ha eléri a 40-50mv-ot, akkor már jelez az agyba és érezni, hogy valami fáj. Ekkor már sokkal lassabb az anyagcsere is és a sejt nem jól, nem elégségesen műkôdik. Érdekes, hogy a ráksejteknél ez a potenciál csak 10-15mV  - tehát már nincs impulzus se az agyba és így a ráksejt olyan mintha a test nem is tudna róla, s így azt csinál amit akar.

 

A vérnél is nagyon veszélyes lehet, ha csökken ez a potenciál - vedd azt alapul, hogy az azonos töltések taszítják egymást. Ha tehát csökken a sejt fala és belseje közti feszültség, akkor csökken a falak közti taszítóerő is - és összeragadhatnak a vérsejtek, ami nem valami jó. Ha elég nagy a feszültség, akkor nagy a sejtek közötti taszítás is és így szépen egymás mellett vannak és nem összeragadva. Erről a jelenségről már videók is vannak a neten. Én is említettem a hangról szóló topikomban, hogy egy belgiumi kutatóállomáson is kisérleteznek a rezgésekkel. Csúcstechnológiával vannak ellátva és már 10-15 perc rezgés után (egy speciális matracon, melyről semmit se árultak el), hogy 70%-os keringési javulást mértek, amire a kutató azt mondta, hogy ez döbbenetes és meg kell értenünk, hogy tulajdonképpen mi megy végbe ezektől a pici rezgésektől. A fickón, aki rejta feküdt a matracon semmi se látszott, hogy mozgott volna.

Előzmény: Jesurun under Lyme (550)