nyman Creative Commons License 2014.10.31 0 0 58888

vagy meg kell kerdezni a masik helyen, hogy mennyire rugalmasak. ha nem 3-6 ho a projekt akkor lehet, tudnak ra varni.

 

Vagy egyszeruen fel kell mondani, es utana keresni.

 

Az elmult ca. 12 ev nagreszet szerzodeses poziciokban toltottem, a mostani is ket honapja kezdodott, es 2016 ev elejeig tart. Felmondhato, de most 60 nap a felmondasom.  Na jo, valszeg ha elkuldom a fonokomet melegebb eghajlatra, masnap mar nem kell jonni. :)

 

Jellemzoen azert egy evnel rovidebb szerzodesek voltak, illetve annak indultak, pl. a karib tersegbe is eredetileg 9 honapra mentem, es lett belole 18. Ami k. jo volt, mert a fizetesem, az utolso 2-2,5 honapot leszamitva ugyanaz a szint volt. Az utolso szakasz mar inkabb nyaralas volt, mert akkor mar nem volt full-time munka, csak kertek, hogy legyek ott, viszont csak azt a heti 20-25 orat fizettek ki, amennyit tenyleg dolgoztam. De emellet meg volt a szallasom, kocsim cegkoltsegen stb.

 

En anno is mantraztam, hogy jok ezek a szerzodeses melok, mert akar 2-3x annyi lovet is ossze lehet kalapalni, mint egy sima alkalmazottkent. Az se baj, ha szabadsag sem jar erre az idore, csak esetleg korlatolt keretek kozott. Ket munka kozott meg akar lehet nehany honap is, amikor ugyis kipiheni magat az ember, meg el tud menni ide oda. En voltam harom hetet pl. Del-Afrikaban, egy honapot Kanadaban, de volt, hogy csak otthon aludtam tizig heteken keresztul.

 

Sokan neztek itt hulyenek, mikor leirtam ezeket, illetve nem ertettek mibol elek, ha nem dolgozom.

 

Ugyan en most elvagyok itthon is, mint a befott - szerintem tobb a melo, es annyian elmentek mar kulfoldre, hogy itthon van egy hiany - amibol az jon le, hogy a dijak is emelkednek. Persze meg mindig van olyan megrendelo, munkaado, aki ezt nem akarja felfogni, de elobb utobb kenytelen lesz.

De ha tele lesz megint a hocipom, akkor fogom magam es a csaladot, oszt csokolom. Bar mondjuk Europan belul egyes par honapos szerzodeses munkak eseteben az is megoldhato, hogy kimegy az ember hetfon reggel es hazajon pentek este. 

Előzmény: xtl (58887)