anblock_italia Creative Commons License 2014.10.02 0 0 109

http://www.origo.hu/tudomany/20140910-tuja-boroka-diszbogar-novenykartevo-termeszettudomanyi-muzeum.html

 

Hátha még nem tudjátok, hogy mitől pusztulnak a tuják, és hátha megóvhatok valakit attól, hogy tuják, hamisciprusok őszi ültetését tervezze, kivitelezze!. A dolog teljesen kilátástalannak tűnik, nincs védekezési lehetőség. Itt a mi kerületünkben már gyakorlatilag nincs érintetlen tuja, van amin csak egy-egy sárga ág van, de jövőre kirajzanak a kicsi bogarak, és akkor annyi nekik. Nálunk a férjem hajtatott több tucat tuját amikor telektulajdonosok lettünk, így pontosan tudom, hogy 26 évesek, saroktelkünk lévén bizony jó volt, hogy nem az utcát kell néznünk éveken át. De szerencsére nem erre az egyetlen örökzöldre építettem a kertünket, sőt..., nekem már ilyen korban nem is igazán tetszenek, szóval nem vagyok kétségbe esve, bár a csodaszép hamisciprusunkért fáj a szívem. Hanem van egy olyan mondás, hogy: Ha bezárul egy ajtó, kinyílik egy másik..., szóval esély ez nekem arra, hogy jobb helyeken több napfényben fürdőzve tarthassam majd a leandereim egy részét!:-) Valójában tényleg unalmasak voltak már, de csak ritkán teszi meg az ember, hogy kipusztít élő növényeket csupán azért, mert már unja őket. Szeretem nagyon az örökzöldeket, fontos nekem, hogy télen is szép legyen a kert és ehhez ezek elengedhetetlenek,  van több bokor babérmeggyünk, tiszafánk, bambuszunk, borostyánfánk (valójában a természet kezdte, de a férjem folytatta, egy akácfára felfutott a borostyán, és mára az akácfa feladta, de a borostyán szép gömb alakú fát képez. Igaz, az utcán van, de pont arrafelé, ahol majd a tuják fognak hiányozni, így ez is segít majd a téli hangulat megtartásában.