arvaiz69 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77914

Szia!

Először is azzal kezdeném, hogy a Makita LB 1200 F szalagfűrész határozottan jó választás egy hobbiasztalos számára! A gép rendkívül jó megépített szerkezet, súlya 81 kg ami már önmagában is mutatja, hogy nem sajnálták belőle az anyagot. Számomra ami a legjobban tetszik benne, az az öntvény vas asztala. Ez az asztal 560 x 400 mm nagyságú teljesen sík felületű, ezért nagyon pontosan és kényelmesen lehet rajta dolgozni. A ráhelyezett anyag nem billeg az asztalon, ez nagyon jó.  Az asztal éle körben mindenhol le van marva 45 fokban, ez azért jó, mert ha tolod az asztalon a fát, akkor nem akadozik meg az asztal élében. Az asztalba belemartak két „T „ hornyot, ide lehet majd később készítened tolóasztalt, olyat mint az enyém, ennek is nagy hasznát veszed.  Az asztal dönthető 45 fokig, ami rém egyszerűen történik, akár egy kézzel is elvégezhető. A döntés szöge pontosan beállítható. A fűrészgép két lábára kerék van felszerelve, ezért könnyen mozgatható. Nem kell megszakadni, ha arrébb akarod vinni a műhelyedben. Ez is nagy segítség, hiszen a kis műhelyemben nekem is sűrűn ide oda kell tolnom, hogy elférjek. A szalagfűrész vágási magassága 16,5 cm és 30,5 cm amit a fűrészlap és az oszlop között tudsz áttolni. A fűrészgéphez gyárilag 4 szalagot adnak, ez nem ajándék, hanem tartozék. A négy lapból egy fémvágásra való, azt nem próbáltam így arról nem tudok nyilatkozni. A fa vágó lapok közül a 16 mm és 13 mm lapokat használtam a 6 mm lapot még nem használtam. Mind a három lap 0,5 mm vastag. Ezek a lapok edzett lapok, nagyon könnyedén és szépen lehet velük vágni. A gép 900 wattos motorja elég erősnek bizonyul, könnyedén lehet vele fűrészelni akár 10 cm anyagvastagságú fákat is. A vezetővonalzója tökéletesen használható, egy mozdulattal megszorítható, nem mozdul el. Nagy előnye, hogy az asztal elejénél és hátuljánál is pár centiméterrel túl nyúl a vezető,  ezzel is megkönnyítve a fűrészelést. A vezetőt pontos távolságra történő beállítása is nagyon jól megoldott A számok jól láthatóak és milliméter beosztás is van. És ezt a számskálát állítani is lehet, ha nem a megfelelő méretet adja. A fűrészlap megvezetésének beállítására alul és felül 3-3  csapágy gondoskodik. Ez a csapágyas megvezetés nekem különösen tetszik. A beállítás könnyen megoldható, szépen megvezeti a szalagot. A szalagfűrészlap hátuljánál a lap a csapágy palástjával érintkezik, nem pedig a csapágy oldalával. Ezt is borzasztó jó dolognak tartom, mert a lap itt sem súrlódik, hanem gördül. A szalagot egyszer kell a megfelelő mértékig megfeszíteni, aztán használat után a felső szalagfűrészkerék hátuljánál van egy kar, aminek elfordításával a kerék azonnal meglazul. Ha ismét használni akarod a gépet, akkor azt a kart csak vissza kell fordítani és máris feszes a szalag. Ezt is nagy újításnak tartom, hiszen nem kell állandóan tekergetni vagy lazítani a szalagfeszítő tekerőjét. A fűrészgépre még világítást is szereltek, hogy a fűrészlapot megvilágítsa fűrészelés közben. Ez ugyan elég nevetségesre sikerült, mert a fény elég halovány, az én gépemnél pedig nem is a lapot világítja, hanem mellette vagy 10 centiméterrel. De ez a világításos dolog szerintem inkább ilyen marketing fogás, hogy elmondhassák, hogy az is van benne. Szerintem semmi értelme nincs! A fűrészgép alatt van egy műanyag tartály, (kb. 3 literes) amibe a fűrészpor hullik akkor, ha nem tudsz használni hozzá forgácselszívót. Hogy mondjak olyat is, ami nem nagyon tetszik az az, hogy néha, de tényleg csak néha előfordul, hogy a fűrészgép asztala csak úgy elkezd rezegni. Ez kb. 1 percig tart aztán amilyen váratlanul jött, úgy abba is marad. Nem tudom mi okozza ezt. A géppel nagyon szeretek dolgozni, pontos és szép vágásokat kapok. Nekem teljesen tökéletes, örülök hogy ezt választottam. Úgy gondolom, Te sem fogod megbánni ha ezt választod!

Hát így hirtelen ezeket tudom róla mondani!

Van egy barátom, neki is komoly barkácsgépei vannak. Neki új Metabó bas 317 fűrészgépe van. A minap volt nálam a műhelyben eszmecserét váltottunk, közben én dolgozgattam a fűrészgépen. Azt mondta, „hát ez a Makita azért precízebben összerakott szerkezet mint a Metabo”  Azért ez már elárul valamit!!!

 

Ha a vásárlás mellett döntesz, akkor javaslom neked, hogy mindenféleképpen vedd fel a kapcsolatot a Technoform kft-vel, mert azok az akciós áron felül további kedvezményt is adnak az árból. A honlapukon is ott van a termék mellett, „ olcsóbban akarom megvenni” és akkor kapsz egy kedvezőbb árat! Én is igénybe vettem ezt a szolgáltatásukat! Ráadásul még ingyen is szállították házhoz!  De egyébként több üzletet is felhívtam vásárlás előtt, és az akciós árból mindenhol adtak kedvezményt a fűrészgépre. De a Technoform volt számomra a legjobb ár!

Ha bármi kérdésed van kérdezz nyugodtan, szívesen segítek!!!

Üdv.,: Zoli