sogormail Creative Commons License 2014.09.23 0 0 167025

En is az alacsony pulzusu edzeseket preferalom tobbsegeben:) Mikor az elejen rohantam es nem futottam, akkor nehez volt atlepni egy hatart fejlodesben.

Oli irasaibol kiindulva viszont az alacsony pulzus nem mindegy mennyire alacsony. Az irasai szerint a legfontosabb tudni a laktat hatart (valos mert) es abbol szamolni. Ez maffetone, hadd es tarsai altalaban vmi szamolt kepletre alapoznak nem mindenkire igaz az "atlag".

Nalam ezek a kepletek nagyon mellelonek. A mert laktat hatarom 176 volt es az Oli irasai szerinti alappulzusos edzesek 140-158 kozott kene mennie. A szamolt ertekek meg 132-138 kozotti pulzust irna elo. De ez mar iszonyat szenvedes. A legkellemesebb, konnyu edzes nalam olyan 150 koruli atlagpulzust jelent es 160-165 korul siman futok orakat. (Kar, hogy tempo nincs hozza:) )

 

Emellett viszont azt erzem, hogy gyorsabb tempoknal, ami mondjuk egy felmaraton versenytempo lenne, 170-175 korul, ott mar nem is tudobol nem birom, hanem az izuletek, izomzat, idegrendszer. Erzem, hogy sokszor felrelepek:), fajnak az izuletek utana etc.. Izomlaz. Ezt is edzeni kellene, szoval neha jol jon a gyorsabb tempo szerintem. Kerdes a mikor.

Előzmény: Spenót (167020)