anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 72

Sajnos ebben részben egyet kell, hogy értsek veled, nagyon sokat romlott a kínálat minősége az utóbbi években..., illetve akár évtizedet is mondhatok. Nem tudom pontosan, hogy mikor találkoztam velük először, de nagyon régen, akkor még fogalmam sem volt magoncokról meg hasonlókról leanderek terén (tán úgy 15 éve kb.). Fenn a várban volt kiállításuk. Aztán nem sokkal utána Zombára is elmentünk, gyönyörű, nagyszabású volt minden..., kivéve a leandereket, mintha azokat "lenézte" volna a tulaj, beszéltünk is erről..., de kicsit talán igaza is volt, hisz annyi izgalmas növénye volt..., leandere meg majd mindenkinek van. De a növényei többnyire télikertbe valóak voltak, így aztán nem sok sikerrel tudtam megtartani őket (onnan van a Tamayám, amit a lányok szépnek mondtak a hétvégén..., hát valamikor nem szép volt, hanem csodálatos, de az idén nagyon rosszul néz ki). Rengeteg és igen változatos hibiszkusza volt viszont, feltehetően magról vetette őket. Aztán hatalmas bugik, citrusok..., és persze szinte minden, ami egzotikus. Vagyis hát pont az, amiről az Egyesület szól. De aztán a következő ottjártunk már komoly hanyatlást mutatott, akkor többnyire a mocsári hibiszkuszok voltak a sztárok, pláne, hogy azoknak fólia sem kellett. Azokat is magról ültette, ugyanaz a játék, mint a leandereknél, ahány, annyiféle lehet. De az egész inkább szomorú képet mutatott, főleg ahhoz képest, amit korábban láttunk.

 

Hogy most mégis felvetettem, az azért  van részben, mert ott vettem a kék pillangó virágot, de ha már eszembe jutott, megnéztem a honlapjukat, és azt remélem, hogy tán rendeződtek a dolgok arrafelé..., de ha az idén nyáron voltatok, akkor:-( Voltatok fenn a fóliasátrakban is, egyáltalán meg vannak még?

Előzmény: Törölt nick (71)