Mészáros Barna Creative Commons License 2014.08.24 0 0 35919

Szia!A patkány ellen ilyen körülmények között sajnos nem tudsz sok mindent tenni ,de van egy két praktika.

Folyamatosan méreggel kell ellátni őket nem csak akkor amikor látod,vagy tapasztalod hogy vannak.Fontos a patkányfogó csapda is mert néha azzal is el tudsz kapni 1-2 őt és általában a legnagyobb fialó nőstényt.

A nyulak takarmányát nem ajánlatos ott tárolni ahol a nyulak vannak mert arra rá jár a patkány,egér.

A mérgek közül 1 db hatásos csak a kék színű paszta.Drága de nekem mindent kiöl.

Aztán ott vannak még a jó öreg praktikák a macska ,kutya.Nekem bevált még a hordós módszer szerintem előző hozzászólásaimban megtalálod a videót is róla!

Érdemes rendszeresen tisztítani a helyiséget tudva hogy ezt azt pocsékolnak a nyulak és arra rájár a patkány. Még rosszabb a helyzet ha a szomszédban jószágtartás van és  semmit nem tesz ellene .(Akkor csinálhatsz akármit )Össze kell fogni!!

Azon kívül hogy megeszik a kicsiket különféle fertőzéseket és szőratkát, rühességet terjeszt.

Egyébként javaslom a ketrecek fertőtlenítését (én disznóperzselővel meg ecetes vagy hipós vízzel szoktam.)

Előzmény: Benkri (35917)