Benkri Creative Commons License 2014.08.24 0 0 35917

Sziasztok! Sürgősen tanácsra van szükségem, kérlek segítsetek!

Elmentünk 4 napra nyaralni, előtte szépen kitakarítottam a nyúlketreceket, kipakoltunk mindent a nyúlólak körül. Tudni kell, hogy ez egy tákolt fészer (nem a saját házunk, nagypapáé, aki anno így építette, és ez így jó Neki), föld alap, lyuk mindenhol, ahol sajnos a patkány be tud jönni. Átmeneti megoldásként, hogy ne túrjanak, letettem -mivel ez volt itthon- gipszkartont. (tudom sokat nem ér, de ez volt hirtelen itthon nyaralás előtt). Az összes takarmányt, amire jöhet zárható edénybe, vödörbe, hordóba tettem. Mire hazajöttem a gipszkarton láthatóan magasabban volt. Este jött azuram, hogy a nyúl mellől, a ketrecből ugrott ki a patkány!!! Elegem van, komolyan már nem tudom mit csináljak. legszívesebben egy betonos, téglafalas tárolót építenék, de nem lehet. már tettem ki mérget, törött üveget a földbe, patkányfogókat. mi egyebet tehetek??? Mi baja lehet a nyulaimnak azon kívül, hogy a kicsiket megehetik?

A másik: mire jöttem haza megdöglött egy süldő nyulam. hozzáteszem soha egy sem. Ki tudja, hogy mikor döglött meg a 4 nap alatt, eléggé állott volt, a hullamerevség is kiment belőle szerintem. Az volt a feltűnő, hogy kevés szőrcsomó volt az ólban, először azt hittem  összeverekedtek, de aztán látom, ott a nyúl szabályosan kiterülve. Sajnos az orra véres volt, illetve a hátulja elég (szaros), bocs, máshogy nem tudom mondani. Van ötlet, hogy mi lehetett vele? 9 nyúl volt, egy alom, ez mindig is a kis satnya volt, előfordulhat, hogy betegség miatt volt ilyen kisebb, és utolérte a végzet? Vagy beteg lett? Tarthatok-e tőle, hogy másik is elkap valamit? Nem látok rajtuk semmi tünetet. Kérlek válaszoljatok mihamarabb, nem szeretném egyik fenti ok miatt sem elveszteni a nyulaimat.

Köszönöm