janicsaja Creative Commons License 2014.08.15 0 0 15628

Ehhez a választási kampányhoz nekem is volna észrevételem. Nekem kifejezetten tetszik az APO által kiadott szórólap. Ha utána nézek az ott leírtaknak mindjárt felmerül bennem néhány gondolat:

 

- gyógyfürdőnk visszavétele ügyében ezt találtam:

http://albertirsa.hu/documents/jkv20120223.pdf

bár erről az ülésről Elter János úr távol maradt betegsége miatt, de az APO-s Tóth János igennel szavazott (PDF dokumentum 10. oldala). Még két évig a szerződés alapján a nyertes üzemelteti, ha kitölti az idejét akkor 2016-ban kerülhet sor a visszavételre. Talán addigra "sürgősen" meglesz a befektető is. Esetleg a pályázati anyagban nem volt a fedett medencéről valami felajánlás?

 

- munkahelyteremtés

http://www.ctv.hu/esemenyek/7578-felavattak-a-nagykatai-fuerdfejlesztest.html

Szeretném felhívni a választók figyelmét, hogy sikerként könyvelték el Nagykátán, hogy 500 milliós beruházás keretében (fele uniós és egyéb hazai támogatás) 15 új munkahelyet hoztak létre.

Az önkormányzati foglalkoztatottakon nem tudom pontosan kire gondoltak, de a közalkalmazotti és a köztisztviselői bértábla kötött, azon Albertirsa polgármestere nem sokat tud változtatni. 

 

- kamionforgalom

Az áldatlan közlekedési állapotokat egy év alatt milyen módon kívánják felszámolni? Szállítási alternatívaként elképzelhető még a vasúti, vízi, légi vagy vezetékes. Az első kiépítése a "vízgyárhoz" költséges, persze össze lehet kötni a Zöld Ponttal, de akkor a Faulhaber kimarad a Tescoval együtt. A vízihez kikötő kéne, de leginkább víz, a Gerje hajózhatósága korlátozott. A légi már sokkal közelebb van, csak repülőteret kell építeni, nem tudom mit szól hozzá az AviAlliance? Itt látom a munkahelyteremtés lehetőségét leginkább. A vezetékes szállítással nincs gond az Aquarius-Aqua termékeknél, de a MIRSA Zrt és a Zöldpont, vagy a Faulhaber már nem fog rajongani a "folyósításért".

 

-vizit díj, kommunális adó

http://albertirsa.hu/documents/jkv20120126.pdf

A 18. oldalon olvasható, hogy az egészségügyi szolgáltatási hozzájárulásról szóló önkormányzati rendelet megalkotását Elter János vezette bizottság támogatta, sajnos itt nem volt név szerinti szavazás, hogy tudnánk ki ellenezte és ki tartózkodott? Egyébként a vizitdíjra vonatkozó tájékoztatás elérhető itt.

A kommunális adóról csak annyit, hogy az idei költségvetési rendelet:

http://albertirsa.hu/documents/koltsegvetesi_rendelet_5-2014.pdf

Az 1. számú melléklet (PDF dokumentum 6. oldala) soraiban ezen adónemből a bevétel a 2014. évi költségvetés helyi adókból befolyó összegének 10%-a (36.000.000,- Ft), nem hiszem, hogy erről le lehetne mondani annak fényében, hogy a gépjárműadó felét "állam bácsi" elviszi- az közel ennyi. Ha ez nincs, miből lesz "kampány járda" a Landler (elnézést!), akarom mondani Határ útra?

 

- étkezési térítési díj

A szórólap készítőjének figyelmébe ajánlom a 1997. évi XXXI. törvény a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról 146.§.-át, amely az alábbiak szerint rendelkezik:

"146. §(1  Ha e törvény másként nem rendelkezik, a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti alapellátás keretében biztosított gyermekek napközbeni ellátásáért és gyermekek átmeneti gondozásáért, valamint a személyes gondoskodást nyújtó gyermekvédelmi szakellátás keretében biztosított utógondozói ellátásért, valamint a gyermekétkeztetésért térítési díjat kell fizetni."

Persze el lehet ettől tekinteni, de törvényben meghatározott keretek között. Ismét arra a következtetésre jutottam, hogy erre Albertirsa polgármestere vajmi kevés hatással lehet az elkövetkező négy évben.

 

- lakosság tartozásainak elengedése

Szó szerint idézem a szöveget:

"A lakosság tartozásaitól el lehet tekinteni az önkormányzat részéről, mivel több megszűnés szélén álló cég is milliós, behajthatatlan hátralékot halmozott fel irányunkban! Miként követelhetnénk így pár ezer forintot azoktól, akik szerény körülmények között élnek?"

Akkor a szerény körülmények között élő lakosságtól nem kérjük el a tartozást, ha cégek milliókkal tartoznak? Mint jogi és ügyrendi bizottsági elnöknek ennél sokkal sarkosabban kéne megfogalmazni mennyi az a pár ezer, és mi a szerény körülmény, ameddig bízhatnak az elengedésben?

 

- vissza kell venni saját üzemeltetésbe a Tessedik Sámuel Általános Iskolát

A 2012. évi CLXXXVIII. törvény a köznevelési feladatot ellátó egyes önkormányzati fenntartású intézmények állami fenntartásba vételéről nem rendelkezik olyan ponttal, amely alapján ezt meg lehetne tenni. A 3. § (1) A települési önkormányzati társulás állami köznevelési alapfeladatot 2013. január 1-jétől nem láthat el.- mondat mindenképpen magáért beszél.