gombászok Creative Commons License 2014.08.02 0 0 777

Hasonló feladat előtt állunk: családi ház, a padlástérben két felmenő kémény egyesítve(én nadrág-kéménynek kereszteltem el), 40 éves építmény.

 

Egyik ágán, a lakótérben vaskandalló, néha használjuk. Úgy gondolom, ez nem problémás, nem bélelném.

 

Másik ágán a pincéből induló kazánkémény, átmegy a lakótéren, a földrengés kissé megrázta, bejön a füst.

Ennek orvoslására a kazántól indítva a két ág egyesítéséig szerintem elég lenne bélelni.

Mivel a tetőn kívül(felülről) nem dugható le a cső, azt gondoltam ki, hogy a padlástérben megbontanánk az egyik ág falazatát, itt a kazánig függőleges a falazott kémény, lenyomnánk a kazánig egy szakaszt.

Erre jönne egy tisztítóajtó, a folytatásában a ferde, elhúzott részt pedig felülről kibontanánk, és belefektetnénk a csövet, majd visszafalaznánk.

További szakaszokat nem bélelnénk, ezzel kiküszöbölnénk a lakásba szivárgó szakasz problémáját.

 

Ha van itt valaki, aki csinált/csináltatott hasonlót, ossza meg velünk a tapasztalatát, szakemberek véleménye is érdekelne.

Előzmény: Csavarhúzós (776)