Deryan Creative Commons License 2014.07.31 0 0 35454

Igen, válogatósak tudnak lenni. Mi megjegyezzük melyik, hogyan s mit szeret, aztán úgy kap enni.

 

Mostanában nekem is volt 12-es almom. 2. fialás egy idei, januári születésű anyának. Annyit kapott enni, hogy minden kedvencében s ami csak volt, bőven dúskálhatott. Az edények mindig tele töltve álltak előtte árpával, hízótáppal (másom nincs), fonnyasztott lucerna, friss széna, konyhai minőségi hulladékok és marha répa felkockázva, sárgarépa szintén.

Az alom is szép volt és tejet is bőven kaptak az anyától. 

 

Egy kaliforniai előhasú anyám 10-et fialt, 9 megmaradt. Eléggé nagy különbség volt az almon belül s az anya is eléggé nyafka volt. Ő is kapott mindent, ami belefért s amit szeretett. A kicsinyeinek 1-2 nap után mindig szép nagy pocakja volt, annyi teje lett az anyának. Amikor belépek hozzá a kifutóba rohan hozzám, rángatja a nadrágom szárát a mennél több eleségért, főképpen zöldért (mángold, marharépa levél).

 

Korábban én is mondtam, hogy szanálni kell, de akkor nem én tettem. Nekem nincs szívem hozzá, inkább etetem az anyákat, amennyire csak lehet. A vakarcsok is felnőnek, legfeljebb később kerülnek a lábasba.

Előzmény: Benkri (35447)