gyalogkakuk5555 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 46

Kedves    mindenki  !

 

Szeretném    megosztani  a 13  éves  fiam   orr  és  garatmandula  műtétjét. 

Szegény    gyerek   állandóan   küszködött  a  mindig    begyulladt  mandulájával.Szinte   évente    6   hónap    csak  az  antibiotikumok  szedésével  telt   el.Évekbe   került   amíg    rászántuk  magunkat,hogy  ki  kell   vétetni.A   körzeti   gyermekorvosnő    ajánlásával   felkerestük    a  Szent   László   kórház   orr    fül   gégészeti  osztályát(bár  ne  tettük   volna).Felkerestük   az   ajánlott    fő  fő   fő   doktor  urat ,  aki   jóvá  is   hagyta  a   műtétet. Megbeszéltük   a   műtét  és   műtétre   való    felülvizsgálat  idejét.

Már    a   felülvizsgálat   is   rosszul    kezdődött  el-egy   félórába   került   ameddig   megleltük   a,   vérvételezés   helyét -innen   oda,s   onnan   ide   küldözgettek.Volt   mindig   egy   különös   rossz   előérzetem,hogy   jobb   lenne   elhúzni  innen   az   Auschwitz-i   táborra   hasonlító   kórházból.

A   vérvétel    4 szúrásból   sikerült,  a  tű  az  érben   jobbra   balra    való   mozgása  segítségével-de   10   perc  után  sikerült.Ez   is  egy  eredmény,nemde,,?Megjegyzem,hogy   egy  orvos   és   nővér  sem   volt    40-45  év   alatt   akihez  mi  kerültünk,illendő   lett  volna   már    egy  kis  szakmai   tapasztalatot    szerezni.

Egy   hét   múlva    eljött    a   műtét   ideje.

Már    reggel  7   re   az   elsők    közt   megérkeztünk    de   ágy    nekünk   már   alig   jutott.Szinte   szánalomból   betettek    minket   másfél  óra   múlva    egy   4   ágyas   kórterembe  ahol    egy   beteg  feküdt   csak(valószínűleg  hálapénzért   az  elsők  között   lettünk  volna)

Beadták   a   gyereknek   a   stresszoldó  gyógyszert   és   úgy  45    perc   után   jött   a    szekérrel    a   műtősember   és   betolták   a   műtőbe.

Úgy   45   perc   múlva   ki,  kómásan,véres   szájjal  és    a   fogakra    ráalvadt   vérrel.  Gyanús   volt,hogy   miért   nem  törölték   le   a   fogáról   az   alvadt   vért.

Egy    éjszaka   kínlódás-kataflám,majd   jött   a   holnap.A    fájdalomcsillapító  hatására   a   fiam   jobban   lett és    megemlítette   a  fő  fő   fő    doktor   úrnak,hogy   szeretne hazamenni,és   el   is  engedte   azzal,hogy  minden    rendben   van.

Két   hét    fekvés  ,kataflámozás   után   kezdett   csak   el   javulni,ezt   én  nagyon  hosszú   időnek   tartottam.Végre   ki   tudta   tárni   a  száját    hogy   megnézhessem   a   mandulája   helyét.Fúra   látvány  fogadott,egy    asszimetrikus     torok   egy   keskeny   szalaggal   összekötve-nem  tudtam    mi  ez,nem   beszélve   arról,hogy  az   első   fogából  is   lepattant   egy  darabka  zománc  a   műtét  során.

Eljött   a    kontroll   ideje   ahol   találkoztunk  a    fő  fő   fő   doktor  úrral.Ő  természetesen   mindent   jónak  látott  sőt   az   egyik   rezidensnek   el  is   dicsekedett    az    elcseszett    munkájával.Én   mikor    előadtam   neki,hogy  ott   nincs   valami   rendben   lenézően    tudomásomra  hozta,hogy   nem   megfelelőek  az   anatómiai   ismereteim,a   letört   fogra   csak    legyintett :ő   biztos   a   szájterpesz    miatt   tört  le.Hazamentünk    de  nem   nyugodtam    bele   az   ő   munkájába  és    elmentünk   egy    magánrendelőbe    szakvéleményt   kérni. Itt   a   doktor    úr   csak    annyit   mondott  ,hogy   ez   bizony    kontármunka. Ő    lerajzolta   és   elmagyarázta   emberhez   méltóan  azt  amit   kérdeztünk..Elmondta  hogy    a   külső    garatív   meg  lett    nyirbálva,be   lett  vágva   ,be   lett   szakítva-ami    még   a  gyerek    beszédét,nyelését,is    akadályozhatta  de   szerencsére   ilyen    tünetek    nem    jelentkeztek   a   gyereknél.Tudomásunkra    hozta    ,hogy    ő   már   nem   egyszer   kétszer    végzett   már    korrekciós   műtétet   a   fő   fő   fő   doktor   úr    után.Megnyugtatott    bennünket   ,hogy   olcsón   megúsztuk   a   trancsírozást-mert  másnak   nem  mondhatom.(mellékesen    megjegyzem   fő  fő   fő   doktor  úrnak  20,altatóorvosnak  10   ezer   ft !Vagy    többet  kell  adni  ?aki  tudja    írja   meg!)

Tehát    az   én   véleményem    az,hogy   aki   tudja   nagy   ívben  kerülje   el   a  Szent   László   kórház   orr    fül    gégészeti  osztályát!