japipapi Creative Commons License 2014.07.30 0 0 35431

Gondolom, nincs ördöngösség. Aki természetes takarmánnyal etet, biztosítja a közel természetes életmódot. A tápozás intenzív takarmányoztatás, külön adagolja, -nevelő, hízó-, tápot, jobb esetben. Gazdaságossági szempontból is adagolja a táp takarmányt. Természetes takarmányozásnál nincs különválasztva a korosztály, azt aszt és annyit, eszik amennyit akar, illetve szervezetének szüksége van. Réti szénával is tökéletesen kielégíthető az egészséges.

Én úgy takarmányozok, hogy alapvető a réti széna, lucerna széna, szemes takarmány az árpa, zab, búza, kukorica, tritikálé, napraforgó, egyéb a nyalósó és persze a víz. Semmiféle kemikália premix kütyü nincs.

Októberben kezdem a sűrített fedeztetést, egészen március végéig, 8-12 anya és 3 bak, közte pihenő. Kétévenként cserélem az anya állományt, a bakokat ritkábban. A szaporulatot ivar szerint nevelem, korosztálytól függetlenül, együtt van a 6 hetes és a 8 hónapos is. Az alap állomány ketrecei 1,2 m, a szaporulat 8-10 m-en él.

Elhullás minimális, betegség egyáltalán nem jellemző, a myxót kordában tartom vakcinalással.

A tápban, tudom nagyjából elvileg minden benne van ami  egy átlagos nyúlnak megvan, viszont minden nyúl is egyedi. 

Nekem ez a módszerem.

 Remélem kielégítő válaszom. :-)