chihi Creative Commons License 2014.07.26 0 0 35409

Sziasztok!

Áprilisban édesanyám vett nyúlakat húsvétra, és mivel családi házban lakunk, jó pár melléképülettel, így a párommal úgy döntöttünk el kezdünk nyulazni.

Eddig semmi gond nem is volt.

Április óta a két "kezdő" nyúl mellett van 4 másik nyuszink is. 2 bak és 4 anyanyúl.Az utóbbi két anyanyúl ajándék volt.

Nem elég h fülatkások, de kb 3 napja lehettek nálunk, amikor egyik anyanyuszinkon a szeménél dudor jelent meg.

Gondoltunk várunk, majd másnapra nagyobb lett.

Olvasgattam eleget a myxomatózisról, de hát a neten százszor rosszabb állapotú nyulakról van kép, így mivel nem voltam biztos h myxos e, elvittem állatorvoshoz.

Az állatorvos meg is erősítette a gyanúm, mondjuk másnapra az orrán is nőtt egy kicsi, és a fülein is lettek apró göbök. Kicsit hangosabban is szuszogott.

Az állatorvos múlt hét kedden azt mondta, el kellene altatni, de ha nem is altatjuk el, kb két nap és kimúlik.

Hazavittem. Azóta is jól van egyelőre. Eszik-iszik rendesen, jó kedve van, ugrándozik ugyanúgy. És talán már nem is szuszog olyan hangosan. Több göb nem jött ki rajta, de még nem is múlik. Most már 10 napja vettük észre a tüneteket. 

 

Szerintetek mennyi esélye van a nyuszkónak a leírtak alapján? Mit tudnék tenni h segítsek kicsit az immunrendszerének? ( olvastam a bíbor kasvirágból készült oldatot... Nekünk van otthon ilyen gyógynövényünk, de nem tudom milyen módon csináljak a nyuszinak belőle teát... Vagy egyáltalán hogy csináljam?)

 

Illetve ha tényleg meggyógyul és a göbök szépen eltűnnek, akkor ezek után lehet pároztatni? Nem veszélyes a bakra?

Illetve a kicsik nem kaphatják el? Vagy éppen azért mert az anyanyúl átesett a betegségen, ők is védettek lesznek?

 

Tudom sok a kérdés... :)

 

Köszönöm, ha tudtok segíteni.

 

Ha otthon leszek majd mellékelek képet a nyusziról, aki egyébként a Vilma nevet viseli :)