zsanna Creative Commons License 2014.07.21 0 0 52215

Ó, hát az nem olyan vészes, akkor írom a javaslatomat. 

Azt kéne tenned, hogy a munkanélküli segély lejártakor egyéni vállalkozói jogviszonyt létesítesz. Közben keresel egy jó könyvelőt, aki érti az egyéni vállalkozást is. 

Maga az egyéni vállalkozói jogviszony létesítése nem kerül semmibe. 

Kb két hét után elmész táppénzre, és a szülés várható időpontjából visszaszámolva 28 napot táppénzről tgyásra váltasz. 

A két hét után járulékot kell fizetned, szerintem kb 35 ezer forint körül megűszod, viszont a tgyásod meg a gyeded alapja majd 154 ezer forint lesz, - mert az egyéni és társas vállalkozóknak az egészségbiztosítási járulékot nem a minimálbér, hanem annak másfélszerese után kell fizetni - viszont a táppénzük/tgyásuk/gyedük alapja is ez a magasabb összeg lesz. Tehát apránként szépen meg fog térülni a befeketett összeg...

És ez az egyéni vállalkozói jogviszony azért is lesz jó, mert ha netán lesz még egy baba, a jogviszonyod szépen ketyeg babázás alatt is. 

Szóval szerintem ezt kéne tenned. A munkanélküli ideje alatt meg keress a környezetedben egy könyvelőt, akivel szépen át tutod beszélni ezt, amit írtam, hogy majd minden flottul menjen.

Előzmény: sziszi1203 (52214)