KissMe Creative Commons License 2014.07.15 0 0 162806

Szia!

Én csak előjövök így váratlanul, régen (2007-2008) sokat írtam ide, de mostanában már csak olvasok.

Annak idején én is sokáig szedtem tablettát, 8 évig, mielőtt úgy döntöttünk, hogy gyereket vállalunk. Ami fontos: mindenképpen várd meg, amíg megjön az első, igazi menzeszed! Ne lepődj meg, ha nem akkor lesz, amikor a tabletták ritmusa szerint várnád, hanem később, vagy korábban. Csak ez után kezdjetek el élesben próbálkozni, mert a gyógyszer hatóanyaga elég lassan ürül ki a szervezetedből. Nálam 2-3 hónapig is eltartott, mire újra beállt a ciklusom, tehát az első rendes menzesz után időre jött a következő. Ez az idő mindenkinél más, lehet 25-30-32 nap, majd figyeld meg, milyen hosszúra áll be. Ami nekem feltűnt, az a peteérés környéki nagyon erős nyák-képződés és folyás. Én először megijedtem, mert amíg gyógyszert szedtem, addig ilyen nem volt, és hirtelen azt hittem, valami betegség, és orvoshoz akartam rohanni. De semmi ilyesmi, egyszerűen csak a peteérést jelzi, ha a ciklus közepén bő, átlátszó nyákot tapasztalsz. Ilyenkor érdemes próbálkozni. Mivel még nagyon fiatal vagy, szerintem nem lesz gond a teherbeeséssel, de azt mindenképpen várd meg, hogy visszaálljon a rendes ciklusod.

A fentiek az én tapasztalatomat mutatják, ettől eltérő is lehet más nő, más szervezete, és nem vagyok orvos, hogy általánosítani tudjak, csak próbálok laikusként segíteni. Remélem, tudtam. :)

Előzmény: hugica51646 (162804)