belfast12 Creative Commons License 2014.07.12 0 0 163013

Sziasztok

 

Előre jelezném nem vagyok Dvsc szurkoló,de kupameccs lévén nektek szorítok.
Mivel Észak Írországban élek és ismerem a helyi csapatokat.
Már kintről is akartam írni,de nem engedte a regisztrációt :((

Napok óta olvasom mennyire magabiztosan írtok.....azért nem lesz ez ilyen egyszerű.
Bár maga a csapat gyengébb játékerőt képvisel a lokinál.

A szezonban láttam párszor a lokit és ha olyan játékot mutatnak mint amire képesek akár kettős győzelemmel is tovább mehettek,de ha olyat mint amit a tegnapi szuperkupán vagy elég sok idegenbeli mérkőzésen akkor bármi lehet.

 

A Cliftonville igazi brit csapat a szó legszorosabb értelmében.
Talán sokan lesajnálják őket,de profi edzőjük,orvosi stábuk van,remek edzői kar és a játékosok se ügyetlenek.
Csak nézzetek be a hivatalos oldalukra http://www.cliftonvillefc.net/ és láthatjátok nem amatőr csapat ez.
Nem egy máltai és andorrai szint.
A cliftonville valószínűleg első 5-ben lenne az mb1ben.

 

A játékosok 95 percig futnak,nincs elveszett labda és hazai pályán mindenki ellen győzelemre törnek.
Azonnal neki esnek az ellenfélnek ,ezáltal nagy területeket hagynak hátul.
Fej játékuk kiváló,minden szögletük veszélyes.
Viszont a kontrákat azonnal leütközik,faultoknak,csípnek,rúgnak.
Technikai képességeik nem a legjobbak,talán 2 játékosuk van aki mindkét lábbal remekül passzol.
A 2 szélső védő elég ügyetlen is,olyan ahova állok elrúgom mentalitással.
A Barry Johnstonra külön felhívnám a figyelmet elképesztően jó játékos és nagyon kell figyelnetek Joe Gormleyra akitől nem sok labda pattan el.
Ha ziccerbe kerül biztos gól,nem gurítgat vagy emelget bevágja egyből.

A Kalmar elleni 2012-es meccsükön kint voltam,nyertek is és akár 3-4 gólt is vághattak volna a hazai meccsükön, a visszavágón kaptak egy 4-est,de nem álltak be bekkelni.
Ott is azt játszották amit hazai pályán.
A tavalyi mérkőzést csak tvben láttam a Celtic ellen,nem jutottam ki.
Az a Celtic erős volt nekik ,viszont ez egy elég erős csapat volt nézzétek csak a kezdőt:

01 Forster
03 Izaguirre
04 Ambrose
06 Wilson
23 Lustig
08 Brown
15 Commons (Rogic 81)
33 Kayal
49 Forrest (McGeouch 86)
09 Samaras (Watt 76)
10 Stokes

A Celtic Parkban csak kettőt kaptak!!!!

Érdemes belenézni a mérkőzésbe,ahogy az első 2-3 percet kezdik az vár a lokira is.

Összegezve:

Telt ház vár rátok,egy sokat futó hajtós csapat ellen.
Ahol nem lesz látható az Nb1-ben látható tili-toli és ráérős foci.
A helyiek szoros meccsen továbbjutást várnak,hazai pályán egy 2 gólos győzelemben bíznak(pont amiatt tudják lenézik őket) és idegenbeli 1 gólos vereségben.
Látták több meccseteket,tőlem is kértek pár meccset. Látták a Bl csoportkörös meccseteket,a Liverpool ellenit még egy helyi TV is leadta.
Tisztelik a csapatotokat.
Amitől tartanak és ez nem vicc a dvsc szurkolók szurkolása.Több Cliftonville játékos is lenyilatkozta tudják pokol vár rájuk Magyarországon,így jó lenne egy 2-3 gólos előny.
Több munkatársam is elismerően beszélt a hangulatról és kérdezték vajon a helyiek majd hogy fogadják őket.

Észak Írországban talán csak a Linfield elleni meccs az ahol hangulatos meccset tapasztalnak. A többi Pápa-Kaposvár hangulatban zajlik.
Ha a Dvsc X körüli eredményt ér el kint vagy szoros meccsen 2-1-re kikap akkor jó esélyetek van. Ha lenézik őket akkor az is lehet kaptok 3-at.

Sok sikert nektek!