sz332 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 4214

Nemrégiben Burma-ról olvastam egy úticikket, sajnos nem mentettem le, de valamelyik index/origo főcímes utazásos blogja volt. Ami számomra nagyon érdekes volt, hogy elmondták, hogy

kb. rizst és hínárt esznek, különböző szószokkal, húsfélét (ez főleg hal) heti 1-2 alkalommal. Vékony is volt mindegyikük :)

Röviden helyzetjelentés: megvolt a tükrözés, megkaptam az eredmény. A gyomorban gyulladás, a belek teljesen rendben vannak (a vékonybél immunrendszerért felelős részénél fokozott enzimtermelés, tehát valami ellen dolgozik a szervezetem), a lisztérzékenység genetikai hajlama megvan, viszont kialakulva nincs, úgyhogy azt mondta az orvos, hogy glutént néha ehetek, de nagyon ésszel, bármi gond lenne, azonnal orvos. Magas a gyomorsav (gondolom ez a szervezet küzdelmének egy tünete) és az viszont csúnya dolgokat csinál, úgyhogy most kaptam gyógyszert, ami csökkenti a gyomorsavat. A vas szint alacsony, de nem krónikus. Szedem a c vitamint, és a béres cseppet, meg multivitamint. Paprika (pirospaprika is), paradicsom, kukorica, hagyma mind kiesett, ezektől rosszul vagyok. Laktóz/tojás ugyancsak (tojástól 3 óra alatt allergiás tünetek, a laktóznál elég a 20 perc). A legtöbb bogyós gyümölcsöt is csak nagyon kis mennyiségben tudom fogyasztani, amiben apró magok vannak, mind felejtős. A low-fodmap étrendet követem, ez úgy néz ki, valamilyen szinten működik, az arányok pedig: jórészt rizs és krumpli alapú az egész étkezésem, illetve köles és hajdina. A hajdina nekem egyébként elég nehéz, szóval azt csak ritkán eszem. Rizsből kizárólag hosszúszemű fehérrizst eszem. Sok hús különböző módon, padlizsán, cukkini, és egyéb zöldek a köret. Gyümölcsből közepesen érett banán. Kalóriákkal, meg felszívódással nem igazán foglalkozom, főleg amíg 65 kiló vagyok (tavaly 82 voltam). Hát ennyi. Holnap beszélek egy orvos ismerősömmel, hátha még van neki valami tippje...