sittimfa Creative Commons License 2014.06.26 0 0 99

Megpróbálok rá válaszolni. Kérlek vedd figyelembe, hogy így írásban nem egyszerű és kicsit időzz el afelett, amit írok :)

 

Isten egyszülött Fia a Krisztus =  Χριστός  (Khrisztosz)
Krisztus = "felkent"
- felkent, a Messiás

 

Mikor testté lett, akkor mint Jézus =   ̓Ιησου̑ς  (iészúsz)
Jehósua = "az Úr a szabadulás, a menekülés, az üdvösség" volt a Földön, bemutatva az Atya Isten Országát. Erről szólnak az "Én vagyok..." mondások is, köztük az "Én vagyok az út, az igazság, és az élet. Csakis Őrajta keresztül, Őáltala lehet az Atyához menni.


Miután elvégezte a megváltás művét, meghalt, eltemették, és az Atya Isten feltámasztotta, akkor ismét Krisztussá lett =  Χριστός  (Khrisztosz)
Krisztus = "felkent" ; - felkent, a Messiás;

Tehát visszakerült eredeti "rangjába", amihez még a Jézus "cím" is társult. Ezért mondja az Ige, hogy:

Fil 2:5  Az az indulat legyen bennetek, amely Krisztus Jézusban is volt,
Fil 2:6  aki amikor Isten formájában volt, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy Istennel egyenlő,
Fil 2:7  hanem önmagát megüresítette, szolgai formát vett fel, és hasonló lett az emberekhez.
Fil 2:8  És amikor emberi formában volt, megalázta magát, engedelmes volt halálig, mégpedig a kereszthaláláig.
Fil 2:9  Ezért Isten is felmagasztalta őt, és olyan nevet ajándékozott neki, amely minden név fölött való,
Fil 2:10  hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és a föld alattiaké,
Fil 2:11  és minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.

 

Megfigyelheted, hogy pl. Pál a leveleiben ezt a nevet használja többnyire: Krisztus Jézus, mert ebben benne van az, hogy most mi Isten Fiának a titulusa, neve, címe, rangja, mi a feladata az Atya trónjánál.

"Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére", tehát az, Aki Jézusként járt itt a Földön, most Krisztus Jézus, Úr, az Atya Isten dicsőségére. Ő A Felkent, a Messiás, a Megváltó Király.

 

Előzmény: Törölt nick (94)