Szia!
Ha van Módod "kiszedni" a Nyomvonalat a GPS-ből / telefonból, akkor érdemes összehasonlítani a következő adatokat:
Active Log GPS - Active Log Telefon: amit éppen mutatnak a kütyük.
Active Log - Nyomvonal hossza (MapSource kell hozzá): a kütyü által mutatott és a GPS szoftverben mutatott érték (elvileg ugyanaz)
Eredeti és korrigált nyomvonal hossza
Active Log - Korrigált Nyomvonal hossza: a javíott Nyomvonal / Track összehasonlítása a kütyü értékeivel.
Itt érdekes lehet a következő:
- X, Y és Z irányú "kilengések": növelik a hosszúságot (+)
- Nem kellő sűrűségű / ritka Track: csökkentik a hosszúságot (-)
- Nem tökéletes vétel (GPS / telefon a zsebben, hátizsákban, egyéb "zárt" helyen lévő antenna): jelkimaradások esetén jelentős hosszcsökkenés (-), mert a vétel eltűnése és újbóli "megtalálása" közti két ponthoz egyenesen köti össze. ha sok ilyen van, az bizony okozhat hosszcsökkenést!
(MapSource-ben nem elég leolvasni a résztáv adatokat, mert azok 1000 méter fölötti szakaszhossznál csak 100 m pontosságúak. Ilyenkor vagy ki kell rakni Szövegfájlba majd Excelbe az adatokat és ott összeadni őlket, méteres pontossággal. MapSource-ben is össze lehet adni, csak ott arra kell figyelni, hogy a szakasz hossza 999 méter alatt legyen!)
Üdvözlettel:
Rakk Gyula