409 Creative Commons License 2014.06.15 0 0 133868

"Mekkora a tipikus gerjesztőáram akárcsak nagyságrendileg?"

 

 Ez a generátor terhelésétől függ. (meg a generátor felépítésétől) Nagyságrendileg úgy 1-4A  (emlékeim szerint)

 

"az aksit nem tehetem mert akkor a 12.5V tullépéséig azt mérem..."

 

Akku nélkül fúrógéppel forgatva nem fog felgerjedni, ahhoz kevés a forgórész remanens mágnesessége. Ehhez legalább 10ezres fordulat kellene.

 

 

 "Probálgattam mindenféle módit, de tartok tőle, ez nem ilyen egyszerű, bármit csinálok, nem működik a generátor, a maximum eddig 100ma gerjesztőárammal, fúrógéppel tekerve olyan 3000rpm-el 1.8V kapocsfeszültség volt, ami vicc."

 

Mármint 0,1A-rel gerjesztetted? Az nagyon kevés, annyival nem is fog történni semmi.

 

"A 3000 rpm lehet kevés, de a főtengely sem igen pörög 600nál többet ebben a kocsiban alapjáraton, a "nagy" kerék kb 5x átmérőjű lehet a generátoréhoz képest, vagyis a kerülete is ötszörös, "

2000-es fordulaton már általában felgerjednek, de szabályos bekötéssel---akkuval.

"..csak éppen kb kb 2 ohm és nem több az ellenállás a két csúszógyűrű között."

 

 Ehhez mondjuk az adott generátor adatait kellene ismerni, de nem feltétlenül kevés az, előfordul ilyen értékű is, bár többségében néhány Ohm-mal inkább több.

 

"bár nem értem az a párszáz kiloohm honnan jön amit mégis mérek a testhez, "

 

Lehet, hogy a saját ellenállásodat méred.... ha megfogtad a mérőszondák végeit. :-))

Előzmény: Törölt nick (133841)