Zoli_t5H Creative Commons License 2014.06.06 0 1 153

Szia,

 

mikor en epitettem a sajatomat, akkor csak a tuzter epitesenel hasznaltam samottpor es vizuveg kevereket (azzal tapasztottam egymashoz a samott lapokat), viszont mindenutt mashol normal falazohabarcsot hasznaltam. 3 eve "nyuzom", aprilistol novemberig szinte minden hetvegen vagy bogracsozunk, vagy tarcsan sutunk, de nagyon jol birja a vizuveg/samottpor habarcsos es a normal habarcsos resze is.

Viszont hogy a kerdesedre is reagaljak, valoszinuleg az lehet a baj, hogy ez a keverek inkabb arra hasznalhato, hogy a samott lapokat egymashoz ragaszd vele, s nem pereg ki a fugak kozul a ho hatasara. Viszont te ha jol sejtem, bekented vastagon az egyebkent normal teglabol kirakott tuzteret, ezzel kvazi hoallo reteget alkotva a tuzterben... legalabbis gondolom ez lehetett a szandekod. Gondolom azert puposodott fel (es ido kerdese csak, hogy ledobja magarol az egeszet), mert mas a tegla hotagulasa, mint ennek a samott-habarcs retegnek, igy az eltero mozgasok miatt megszunik koztuk a fizikai kapcsolat.

 

Szoval nem jo hir, de ez van, nem igy kellett volna csinalni. De ezen ne busulj, legkozelebb sikerul, szerintem ki lehetne meg javitani, ha pl. hasonloan megcsinalnad, mint ahogy az enyem is van, tehat a tuzteret vekony (asszem 1.5-2 cm) samott lapokkal belelned ki es ezeknek a lapoknak a ragasztasahoz hasznalnad a samottpor/vizuveg kevereket. Nalam bevalt.

 

 

 

 

Előzmény: jiristivin (151)