Albreicht Creative Commons License 2014.06.05 0 0 295

Üdv!

Bizony a legtöbb hozzáértő fórumon meglincselnek, ha csak felveted, hogy szaporítótól vegyél kutyát. Én azt mondom, lehet venni szaporítótól is, de NAGYON oda kell figyelni. Én mintegy éve vettem a kan cane corsomat szaporítótól, 35 ezer forintért, és egyelőre jóban vagyunk:) Beteg még nem volt, az idegeivel sincs semmi gond. Arra viszont számíts, hogy a kertet széttúrja, még megfelelő sétáltatás mellett is. Mi végül a gondosan beültetett rész köré alacsony feszültségű villanypásztort húztunk, kétszer belecsípett az orrába, azóta tudja hogy oda nem mehet. Az elejétől fogva tisztázd vele ki a főnök, mit szabad és mit nem, határozottan és következetesen. Jutalmazd a helyes viselkedésért, büntetésképp elég egy emelt hangú rászólás, esetleg suhinthatsz a fenekére, de nekem az üres ásványvizes palackba tett kavicsok is beváltak, a hangjától nagyon meg tud ijedni, kanapéról lezavaráshoz például tökéletes. Sétálni kis korától kezdve vidd, és úgyszintén az elejétől tisztázd vele a séta közbeni játékszabályokat, mert később olyan ereje lesz, hogy ketten se fogjátok meg ha megindul. Én ezutóbbi fegyelmezési részt nem vettem elég komolyan, és meg is van a böjtje, séta közben már a kerítés mögötti kutyáktól is hajlamos beizgulni, ugrál, hergeli őket, miközben persze te a póráz másik végén igyekszel nem elzuhanni. Nem vicces dolog, hidd el nekem, főleg hogy a járókelők is félnek tőle, nem mintha bántana ő bárkit is, de hát egy ekkora, fekete kutyától mindenki ideges lesz. Kutyákkal egyébként végtelenül barátságos, sajnos kicsit túlságosan is: amint meglát egy kutyát, odarohan hozzá, és egyből játszana, csak sajnos ettől a legtöbb kutya, főleg a kisebb testűek megrémülnek, agresszívan kezdenek viselkedni, és máris kész a baj. Egyszóval nagyon neveld bele a fegyelmet séta közben, mert később már nem fogod tudni erővel irányítani. Iszonyatos erő van benne, és hihetetlen a fájdalomtűrése, kifejlett korában már rácsaphatsz te a seggére, hátára, belecsíphetsz a fülébe, észre sem fogja venni. A házat, kertet őrzi, idegent nem enged a kertbe, ha ismeretlent lát a kertben, vagy épp csak olyasvalakit akit elsőre nem ismer meg, egyből mennydörgő ugatás, és megy intézkedni. Hogy meddig menne el a házőrzéssel (harap-e), azt élesben még nem volt alkalmam kipróbálni, de nem is szeretném. Ha viszont ismerősöket, barátokat bemutatsz neki, és eleget látja őket, többet nem felejti el őket, a kertbe bejőve is végtelenül barátságosan fogadja őket, akkor is, ha te esetleg csak egy perccel később érsz ki. Játszani is célszerű vele, viszonylag hamar le lehet fárasztani, de viszont mire lefárad, te is hulla leszel:) Főleg az erőjátékokat szereti, birkózás, huzakodás, frizbi, kötél, esetleg egy nagyobb fadarab rángatása.  Apportírozást egyébként az én corsóm ösztönösen tudta, soha nem tanítottam rá, az eldobott dolgokat visszahozza, az más kérdés, hogy küzdelem nélkül nem adja oda, hisz neki az a játék legjobb része:)

 

Összefoglalva nagyon hálás, kedves kutya, aki még ötven kilós korában is habozás nélkül bújik és az öledbe mászik ha leülsz a földre, de határozottan és következetesen kell nevelni és fegyelmezni, mert ha nagyobb korára neveletlen marad, sok gond lesz vele.

Előzmény: herrkz (290)