rocky_ Creative Commons License 2014.06.04 0 0 44523

üdv !

 

Először is üdv. itt :).

igen, ahogy leírta Balázs, így lehet resetelni.

Nekem is visszatérőm a 0420 (reset után gyakorlatilag 30-80 km-en belül visszajön mindig sajnos, de mint ahogy sokan írták meg kell barátkozni vele ). -Persze ha van új a nap alatt senki ne tartsa magában :) . -

 

Gyarkolatilag benzin szinte mindegy ebből a szempontból -saját tapasztalatom szerint-, ennek ellenére én az esetek nagy részében vagy omwnek a 100asát (talán maxmotion vagy mia neve) vagy a 98as shelles nitrot töltöm, de semmi változás, 0420 ugyanúgy visszajön (viszont legalább megvan a fejlövés hogy jót teszek a motornak a jobb benyával :) ). Meg néha lukoilos vagy auchanos 98ast - ezeket csak jóval ritkábban, ilyenkor teszek bele spuri adalékot .

 

(meglepő módon még mikor 95ös shell fuelsavert tettem bele, akkor bírta legtovább hibakód nélkül -bár nagy valószinűséggel semmi összefüggés a kettő között)

 

kemény 1800 hufért rendeltem egy bluetoothos kis hibakód kiolvasót, azzal szoktam néha kiolvasni a hibáját és resetelni (talán még 2005gts, vagy roberto kollega ajánlotta, utolag is kösz érte mégegyszer, megérte a spórolást - jó befektetés volt :) ). -ebayről vettem így néz ki : http://www.ebay.com/itm/Mini-ELM327-Bluetooth-V1-5-OBD2-OBDII-Auto-Diagnostic-Scanner-Adapter-Tool-/160877659137 ha rákeresel sztem még lesz olcsóbban is, ill. magyarországon is láttam már, talán apródon, ha nem ebayezel, kb 2-3 szor ennyiért (ki tudja olvasné és resetelni is tudja a hibakódokat).

Előzmény: betunyo (44522)