asx Creative Commons License 2014.05.31 0 0 11870

Igen, mese! :))

Kár, hogy nagyon ellentmondásos:

 

2 Móz. 20,13 "Ne ölj."
2 Móz. 31,15 "... valaki szombatnapon munkálkodik, megölettessék."

 

2 Móz. 20,5 "... mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyedíziglen" 
5 Móz. 24,16 "Meg ne ölettessenek az atyák a fiakért, se a fiak meg ne ölettessenek az atyákért; kiki az ő bűnéért haljon meg."

 

5 Móz. 32,4 "Hűséges Isten és nem csalárd; igaz és egyenes ő!"
Ezék. 20,25-26 "És én is adtam nékik nem jó parancsolatokat, s törvényeket, a melyek által ne éljenek. S megfertéztetém őket ajándékaikkal, mikor tűzön vittek át minden elsőszülöttet, hogy elpusztítsam őket, hogy megtudják, hogy én vagyok az Úr."

 

Ján. 14,27 "Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek"
Mát. 10,34 "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert. Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támaszszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt; És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe."

 

Ján. 8,14 "Ha magam teszek is bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem igaz"
Ján. 5,31 "Ha én teszek bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem nem igaz."

 

Mát. 5,22 [Jézus mondja:] "a ki pedig ezt mondja: Bolond, méltó a gyehenna tüzére."
Mát. 23,17 [Jézus mondja:] "[Ti] Bolondok és vakok"

 

2 Móz. 33,20 "Orczámat azonban, mondá, nem láthatod; mert nem láthat engem ember, élvén."
1 Móz. 32,30 "mert látám az Istent színről színre"

 

Mát. 19,26 "Jézus pedig rájuk tekintvén, monda nékik: Embereknél ez lehetetlen, de Istennél minden lehetséges."
Bir. 1,19 "Vala pedig az Úr Júdával, és kiűzé a hegység lakóit; de a völgy lakóit nem lehetett kiűzni, mert vasszekereik voltak."

Előzmény: exxo (11869)