prwhrqkt Creative Commons License 2014.05.29 0 0 291

először is örülök , hogy kicsit éled a topic,:-)

 

korábban tettem ide képeket a mi kutyáinkról / 2x cane corso, 1x bullmasztif /

a bullmasztifból már egy végig élte az életét nálunk, ezért nem is volt kérdés, hogy a következő is az lesz : a sok olvasott irodalmi infóból + saját tapasztalat "kutyagyárból" vettük a következőt .

sajnos belenyúltunk: nagyon jó megjelenésű , de rettenetesen félős szegény :-(

ezután ,erősítésnek jött a cane corso bébi: én még ilyen agresszív kutyát soha nem láttam! brutál !

a bullmasztifot el is költöztettük anyósomékhoz, mert a corso terrorizálta / azért nem nyírta ki ,mert túl vastag a nyaka :-( egyébként velünk egy cukorfalat /

 

anyukáméknál is aktuálissá vált a kutya vétele- úgy 6 éve - és a tapasztalatok alapján kerestünk egy neves cane corso kennelt .

szerződéssel, törzskönyvvel,...

nagyon szép , robosztus kislány.

de ugyanolyan félős lett sajnos ,mint a bullmasztif :- (

arra gondolunk , hogy talán a túlzott agresszivitást akarták "kitenyészteni" belőle , és ez lett az eredménye .

 

és amit eddig én nem tudtam : gyakori az epilepszia manapság a kutyáknál / nem csak a corsoknál / :az anyukámék kutyája  egy olyan erős epilepsziás rohamot kapott , amibe sajnos meg is halt : -(  / több órán tartó, görcs roham volt , természetesen orvosi ellátást kapott , de sajnos nem bírta ki az elsőt sem /

/ felmerült , hogy esetleg megmérgezték, de az orvos is a tünetek alapján sokkal biztosabbnak gondolja a betegséget, én pedig az egyéb körülmények alapján nem gondolnám , hogy mérgezés volt .boncolás nem történt. /

 

készítettem pár másodperces videót a rohamról / hogy meg tudjam mutatni a dokinak / , de nem akarok senkit sokkolni vele . /mondjuk , ha valaki akarja látni szívesen elküldöm /

 

 

 

Előzmény: herrkz (290)