aposzám Creative Commons License 2014.05.29 0 0 8

Wikipédiából:

A csótány mindenevő... kannibál... hajszálakat, szemetet, hulladékot eszik...


37 év óta először láttam vörös csótányt a ház pincéjében esti lámpa bekapcsoláskor.
Internet, Femina, mert a nők még jobban utálják!
KÉRDEZEM KI PRÓBÁLTA KI A JAVASOLTAKAT?

"

http://www.femina.hu/otthon/csotanyirtas_hazilag_igy_tartsd_tavol_oket

 

- A citromot ki nem állhatják ezek a kártevők... elég lehet egy fél citrom is. Facsard ki a levét, és csöpögtess belőle a küszöbre, az ablakpárkányra, illetve azokba a repedésekbe és résekbe, ahol a csótányok bejuthatnak a lakásba. …

- A citrom mellett a csótányok az uborkát sem kedvelik, segítségével így könnyen távol tarthatod őket. Egyszerűen hámozz meg egy uborkát, majd a héját helyezd oda, ahol bejuthatnak a lakásba. Az uborka a már beköltözött csótányokat is kiűzi a lakásból. ...

WD-40, mint rovarirtó
A szer akkor is jól jön, ha már beköltöztek a csótányok. Amint meglátsz egyet a lakásban, azonnal fújd le WD-40-nel. Néhány másodpercen belül elpusztul. ...

A cukor a szerhez vonzza majd őket, a szódabikarbóna pedig végez velük. A szert megelőzésként is használhatod. A cukor sütőporral keverve is hatásos, utóbbitól ugyanis elfogyasztása után a csótányok szinte azonnal szétpukkadnak. ...

A Bábolna-bio BIOSTOP csótánycsapdája a légyfogóknál megismert régi, ragacsos trükköt alkalmazza. … A NATURAL CONTROL csótánycsapda szintén ragadós: belső felületét hatékony ragasztóval vonták be, amihez szintén csalétek vonzza a kártevőket. … A VAPE csótánycsapdája ezzel szemben mérget tartalmaz. ..."

Hozzáteszem: Fakanállal feltámasztott és fedél alatt tartott étel etetőjük, még a szemétgyűjtőn nem tudom mit tennék? Minden élelmiszert teljesen záródó üvegben-dobozban célszerű tartani. Hibásan záródó hűtőszekrény = ÉJSZAKAI CSÓTÁNY ETETŐ"

Nálunk 6 hónapja jár első esetben takarító brigád, és van csótány, talán, mert hozzák-viszik a takarító eszközöket, szerintem sohasem szabadna csak helyben tartott dolgokkal takarítani!
Amíg a házból takarított valaki, sohasem volt, de kiöregedtünk.