Törölt nick Creative Commons License 2014.05.28 0 0 26818

Szerintem az általam említett megoldást egyáltalán nem láthattad, egyetlen forgalomban lévő lámpánál sem. Ezért javasoltam, hogy reménykedjünk egy későbbi kisérlet összehozhatóságában, amikor a felső tartományokban is megnézhetjük az impulzusüzem (a pwm) lehetőségeit. Mert ma tényleg csak arra használják, hogy a full fényerőt, amit az elemlámpa-véleményformálók nyomása alatt totál villogásmentessé kellett tenni, vagyis egyenáramot használnak, szóval hogy azt is megpiszkáljuk egy kicsit, felfele, anélkül, hogy elolvadna a led, a lámpa háza, vagy az akku. Csak azért védem a pwm-et, mert egyrészt nem vétett az semmit, másrészt van benne egy lehetőség, amiből nem lesz semmi, ha ez a betűszó szitokszó marad, és a lámpagyártók nem mernek majd hozzányúlni a technikához. Ki kockáztatná meg, hogy beleépítsen egy baromi jó üzemmódot, amiben szerepel a pwm betűszó? Az lenne a piac válasza, hogy ez a lámpa pwm-es? Nem tudom, mi az, de állítólag szar, ilyen lámpát nem veszek. Na a jelenlegi tematizálás mellett ezért sincs impulzusüzemű elemlámpa.

 

Egyébként érdemes lenne megnézni, hogy a maximális teljesítmény csökkentése esetén hogy aránylik egymáshoz egy led fényessége abban az esetben, mikor arányosan, állandó árammal levesszük a meghajtó teljesítményt, illetve mikor ugyanakkora átlag teljesítményre úgy megyünk le, hogy nagy áramú, ritka kitöltési tényezőjű impulzusok sorozatát alkalmazzuk. 

Előzmény: elemlampa.blog.hu (26816)